V tomto článku se stejně jako před měsícem podíváme na to, kteří šampioni nejčastěji prohrávají hry v ranked hrách. Proto tyto šampiony rozhodně nedoporučujeme hrát, pokud si nejste jistí svým umem. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní ranked her – od Ironu až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, v kolika procentech her působil – popularita, kolik procent ze všech her za poslední měsíc šampion vyhrál – winrate a v kolika % her jej hráči zabanovali.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Qiyana 5,0% 44,5% 8,0%
Azir 2,0% 44,5% 0,6%
Rek’Sai 2,0% 44,5% 8,0%
Yuumi 8,7% 45,1% 20,6%
Irelia 10,0% 45,4% 7,3%
Tahm Kench 1,9% 45,9% 1,3%
Kalista 1,9% 46,2% 0,3%
Jayce 3,2% 46,2% 1,2%
Riven 6,9% 46,5% 3,1%
Ezreal 22,3% 46,7% 7,9%

Dnešní tabulka si prošla kompletní změnou. Nenarazíme tu již na Zoe, LeBlanc, Akali, Rengar, Galio a ani Iverna. Namísto nich se tu objevili Reksai, Yuumi, Tahm Kench, Jayce, Riven a Ezreal.

Už druhý měsíc se zde drží i Qiyana. Momentální zájem o ni opadl, neboť spousta hráčů zjistila, jak moc je mechanicky náročná.

Dnes tu výjimečně máme jen jednoho junglera. Nebo spíše junglerku. Řeč je o Rek’Sai. Nicmeně v plat+ má 49,4% winrate, což tak zlé rozhodně není. Hráči v nižších divizích by se měli obzvláště promyslet, co by měli hrát.

Irelia i Jayce si potrpí na svou mechanickou zručnost, což ne všichni hráči zvládají. Veliké plus pro tyto hráče je jejich variabilita, neboť pokud jste jejich main, stačí si v rankedu zvolit top/mid, nebo mid/top a můžete si s pohodou hrát svého šampiona.

Kupodivu se sem dostala i Riven. Žádné změny se jí nedostalo, přesto z pohledu mety trpí. Nebo za to mohou její maini...?

V tabulce se ukázali midaři, kteří si svou slávu užívají především v kompetitivních zápasech. Azir se řadí mezi technicky nejnáročnější šampiony, proto není divu, že je jeho winrate tak nízký.

Kalista se zde v tabulce objevuje poměrně pravidelně. Pokud bychom si vzali hry, kde má v 10. minutě 0/2 (1/3,...), dosahuje pouze 26,6% winratu, což je žalostně málo. V momentě, kdy je pozadu, se jí hooodně těžko vrací zpět do hry. Sice dostala drobný ‘buff’, ale on to byl spíš výsměch. Ezreal je momentálně velmi oblíbeným marksmanem. Poměrně snadno se dá hrát pasivně – skrze schopnost Q pokuje nepřátele a E si nechává na případný útěk. Hráči nepotřebují mechanickou zručnost, jako je potřeba u Dravena nebo Vayne, proto se těší takové oblíbenosti.

Yuumi dokáže být na lince velmi nepříjemná, protože není moc obtížné trefit její jediný ‘skillshot’. Teda pokud nemáte vadného marksmana... Tato schopnost Q navíc snižuje nepříteli rychlost pohybu, což jí, jakožto supportovi, nahrává do karet. Tahmova ultimátní schopnost se hodí především do sehraných týmů, jelikož dokáže sebe a svého marksmana dostat za linii nepřátel a uzavřít je tak do kleští. V ranked hrách bohužel nedokáže plně využít tohoto potenciálu.

 

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte nejnižší winrate a jak často ho potkáváte!