V tomto článku se stejně jako před měsícem podíváme na to, kteří šampioni nejčastěji prohrávají hry v ranked hrách. Proto tyto šampiony rozhodně nedoporučujeme hrát, pokud si nejste jistí svým umem. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní ranked her - od Bronze až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V tabulce je uvedeno, v kolika procentech her působil - popularita, kolik procent ze všech her za poslední měsíc šampion vyhrál - winrate a v kolika % her jej hráči zabanovali.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Akali 8,8% 43,6% 42,2%
Ryze 4,3% 43,6% 0,5%
Azir 1,5% 44,4% 0,5%
Ornn 2,0% 45,3% 0,4%
Tahm Kench 2,7% 45,3% 1,0%
Sejuani 0,9% 45,7% 0,1%
Kalista 1,7% 45,8% 0,2%
Varus 5,3% 46,4% 0,4%
Nidalee 4,4% 46,5% 1,8%
Nunu & Willump 2,4% 46,8% 0,5%

Dnešní tabulka si prošla pár změnami. Již tu neuvidíme Ezreala, Gnara a ani Galia. Namísto nich se tu objevili Varus, Nidalee, Nunu & Willump.

Je velmi pozoruhodné, že ačkoliv Akali dostala 1. srpna kompletní rework, stále má velmi vysoký banrate, ale zato velmi nízký winrate. Bohužel je její winrate měsíc od měsíce horší a horší... Jak to tak vypadá, buď se jedná o mechanicky velmi náročného šampiona a nebo se rework zkrátka nepovedl. I Plat+ má pouhý 45,5% winrate.

V patchi 8.13 dostal Ornn několik nerfů, kvůli nimž se vyskytl v této tabulce. Ač je tento patch skoro půl roku starý, prozatím se neobjevil jakýkoliv jiný patch, kde by byl Ornn poupraven. Jak se zdá, Riotu nevadí, že si nového šampiona zadupali...

Sejuani můžeme v této tabulce poměrně často vidět. Už by bylo na čase, aby ji Riot vrátil zpět do hry. Usilovně tedy můžeme doufat, že s nadcházející mezisezónou jí změny vyjdou vstříc. Další jungleři, kteří se tu objevují, jsou Nidalee a Nunu & Willump.

Kalista je typickým marksmanem, který se tu každý měsíc objevuje. Překvapivé je, že se tu ukázal i Varus. Zřejmě hráči stále kupují předmět Guinsoo's Rageblade, který již Varusovi nepřidává tolik, co před tím, a tudíž na lince ztrácí a v teamfightech ztrácí.

V tabulce se ukázali midaři, kteří si svou slávu užívají především v kompetitivních zápasech. Azir i Ryze se řadí mezi technicky nejnáročnější šampiony, proto není divu, že je jejich winrate tak nízký.

Jediným supportem, kterému se nedaří, je Tahm Kench. Jeho ultimátní schopnost se hodí především do sehraných týmů, jelikož dokáže sebe a svého marksmana dostat za linii nepřátel a uzavřít je tak do kleští. V ranked hrách bohužel nedokáže plně využít tohoto potenciálu.

A co vy? Dejte nám vědět, za jakého šampiona máte nejnižší winrate a jak často ho potkáváte!