Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.9
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Tento patch Riot buffnul Shen. Přesně tato změna nakonec jako jediná promluvila do složení nejlepších topařů. Urgot a Ornn si pozice udrželi a jedinou změnou je tu Shen na druhém místě. Uvidíme tohoto šampiona i na blížícím se MSI? Je to dost možné. Mezi další topaře s vysokým winratem se řadí Wukong a Darius.


Jungle

Také v jungli můžeme pozorovat jednu větší změnu. Diana se s winratem propadla o několik procentních bodů. Její místo tak zaplnil Shaco. Silná Morgana zůstává, ačkoli si lehce pohoršila. První místo uhájil Fiddlesticks.


Midlane

Na midu se tradičně hraje velké množství postav. Výše zmíněná trojice proto nereprezentuje šampiony, se kterými se obvykle potkáte v SoloQ. Přesto jde o skvělé postavy s vysokým winratem. Annie, Rumble a Galio vynikají silnými ultimátkami a waveclearem.


Botlane

Meta dlouhodobě mluví ve prospěch Jinx a Jhina. Tuto dvojici tentokrát doplnila méně hraná, přesto silná Sivir. Její herní styly se mohou lišit a volit můžete mezi stavěním attack speed předmětů a lethality. Doporučit můžeme i Ashe a vysoko se šplhá také Kog’Maw, nejen díky buffu Lulu.


Support

U supportů tradičně končíme. Zde žádné změny mezi první trojicí neproběhly. Bard, Maokai a Zilean dále patří mezi nejlepší šampiony co se winratu týče. Mezi hranějšími šampiony můžeme vybírat z další trojice – Thresh, Senna a Lulu.