Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.8
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Ačkoliv se do hry dostala nová šampionka Gwen, která se hraje především na topu, v našem přehledu ji zatím neuvidíte. Mezi nejlepší topaře totiž patří jiní šampioni. Jde o Ornna, Garena a Urgota. Oproti minulému patchi si pohoršil zejména Wukong. Dobrou volbou na top je také Riven, Darius nebo třeba Dr. Mundo.


Jungle

Fiddlestickse jste dost možná čekali v přehledu nejlepších postav. Stejně tak Dianu. Morgana ale rozhodně není standardní junglerkou. Přesto se jí na této pozici velmi daří a její pickrate na této pozicci patří mezi vyšší. Volit můžete i mezi Xin Zhaem, Shacem a stálicí v podobě dua Nunu & Willump.


Midlane

Diana podruhé, tentokrát na midu. Tato pozice šampionce sluší malinko více a dokazuje to rozdíl ve winratu. Druhý Rumble je méně tradičním pickem. Dost možná ho ale uvidime stále častěji. Statistiku nakonec ovládl Vladimir s 53,81% winratem.


Botlane

Na botu si své místo udržela Jinx. Její potenciál je v aktuální metě velmi velký a první místo tak zaslouženě uhájila. Vayne se zařadila na druhé místě a rovněž si lehce polepšila. Ashe se musela smířit se čtvrtou pozicí ve prospěch Jhina. Vzhledem k popularitě Senny na pozici “supporta” se můžeme setkat se Seraphine, Swainem, Tahm Kenchem a Veigarem jako nejlepšími farmícími šampiony na botu.


Support

Pozice supporta tradičně uzavírá náš přehled. Udály se zde jen lehčí změny. Například Thresh ztratil svoji třetí pozici ve prospěch Zileana. Bard a Maokai si mezitím prohodili pozice. Na čtvrté příčce můžeme spatřit Sonu, která i přes nízký pickrate (přesně 2 %) také patří mezi nejlepší supporty v aktuální metě (51,82% winrate).