Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.22
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Poslední patch letošní sezóny vystřelil na vrchol nejlepších topařů Poppy, která předčila Urgota a Tahm Kenche. Oba tito šampioni se objevili mezi nejlepšími i minulý patch. Mezi další podobně úspěšné šampiony můžeme zařadit Nasuse a Camille.


Jungle

V Jungli se změnilo jen minimum. Rek’Sai si své místo obhájila a druhý Nunu Také. Propadl se nám tím pádem Kha’Zix, čehož využil Fiddlesticks. Vysoko můžeme vidět i Trundla, Rammuse a Vi.


Midlane

Zajímavější je situace na midu. Zde stále dominuje Lux s kombinací vysokého pickratu i winratu. Podobně je na tom i Vladimir. Akshan se hraje o něco méně. Pokud vám nevadí čekat na scaling, můžete zkusit i Kassadina.


Botlane

Vayne a Draven lze dlouhodobě zařadit mezi silnější marksmany. Totéž ovšem dlouhou dobu nešlo říct o Xayah. Řada buffů a nový herní styl točící se okolo lethality předmětů vyšvihl šampionku pořádně vysoko na našem žebříčku.


Support

U role supporta došlo rovněž k menším změnám. Konečně zde nevidíme Maokaie, ale pouze tradiční šampiony pro tuto roli. První místo si ukořistila Soraka s náskokem hlavně co se pickratu týče před druhou Sonou. Pokud nemáte rádi léčící šampiony, rozhodně zkuste Blitzcranka.