Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.20
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

V novém patchi se nám složení nejlepších topařů lehce změnilo. Pryč je Singed s hraničním pickratem i Shen. Nové na topce dominuje sumec Tahm Kench následovaný Poppy. Ta se jako jediná udržela v přehledu, ačkoliv s winratem lehce pohoršila. Třetí se těsně umístil Kled.


Jungle

Strašidelnější přehled junglerů jsme asi vytvořit nemohli. Pokud vás nezažene řev Rek’Sai, rozhodně vás dorazí v temnotě Nocturne. Zvláštní ligu hraje rozený strašák Fiddlesticks. Všichni zmínění jungleři mají celkem nízký pickrate, tudíž nejde o zaručenou sázku na jistotu.


Midlane

Na midu můžeme mezi úspěšnými šampiony spatřit Talona. Ten se na Worlds hraje spíše v jungle, ale v rukou midaře je obdobně nebezpečný. Akshana se hráči již naučili hrát a na jeho winratu to jde poznat. Přehled uzavírá Fizz, který jako jediný nedosáhl na vysoký banrate a příležitostí k zahrání bude mít o dost víc.


Botlane

Situace na botu je prakticky stále stejná. Větší změny nás čekají až v dalším patchi, tudíž stále dominuje Miss Fortune a Vayne. Kog’Mawa vystřídala Ashe s o dost vyšším pickratem. Její hlavní zbraní je dosah útoků i schopností.


Support

Ačkoliv se na Worlds hraje zejména Yuumi, v SoloQ je silná třeba Soraka. Ta se ale musí smířit s druhým místem až za Maokaiem. Třetí je pak Sona s prakticky polovičním pickratem oproti Sorace.