Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.17
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Přehled tradičně začínáme na topu, kde můžeme spatřit Riven na prvním místě. Její winrate po posledním patchi značně stoupl a celé trio vybraných postav se proházelo. Druhý Tahm Kench a třetí Shen vyšoupli Kleda, Wukonga a Camille.


Jungle

Minulý patch jsme zdůrazňovali velký posun ve winratu Rek’Sai. Dílo dokonáno a šampionka se tímto posunula na první místo. Předběhla tak Jarvana a Vi. Fiddlesticks spadl na páté místo a za ním nalezneme Trundla, a Xin Zhaa.


Midlane

Na midu se prakticky nic nezměnilo. Winratu vévodí postavy, které disponují jednou ze tří důležitých vlastností, totiž jednoduchými mechanikami, silným waveclearem a potenciálem k roamování. Chcete tip na populárnější midaře? Zkuste například AhriKatarinu nebo Vladimira.


Botlane

Ashe a Ziggs se často v matchapu perou o zisk vyššího winratu. Jejich souboj je zavedl až na přední příčky, kde ve mezi ně vklínila Vayne. Mezi další úspěšné marksmany patří Jhin, Draven a Sivir.


Support

Nakonec zde máme support. Rework Sony se hráčům opravdu zalíbil a využívají ho v plné míře. Sona si i tentokrát odnáší první místo. Blitzcrank se postupně probojoval na druhou pozici. Třetí postavou v našem výběru je Maokai.