Po dvou týdnech se opět podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.11
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Stav mety se od minulého patch změnil pouze lehce a náš přehled nejlepších postav do SoloQ tuto skutečnost krásně odráží. Mezi nejlepší topaře se opět probojoval Wukong, který ukradl rovnou první místo. Druhá Riven dosáhl s prakticky stejným winratem na druhou příčku. Ornn byl vystřídán Kledem. Vysoký winrate má dále například Shen, Camille a Nasus.


Jungle

Oproti minulému týdnu se na pozici junglera prohodili Xin Zhao a Fiddlesticks. Pickrate Xin Zhaa značně vzrostl a počet banů se zdvojnásobil. Elise na třetím místě vysřídal návštěvník z Voidu, Kha’Zix. Velmi slušné statistiky má dále Warwick, Rek’Sai a Zac.


Midlane

Vzhledem k velkému množství postav hraných na midu se do výběru tradičně dostali šampioni, kteří mají jednoduché schopnosti. Patří mezi ně Annie, ale i Anivia. Obě šampionky se dokážou z dost velké vzdálenosti zapojit do týmových soubojů a zároveň vyčistit v okamžiku vlnu minionů. Tohle moc neplatí o Pantheonovi, který je zkrátka silný 1v1 a díky ultimátce se může rychle přemístit z midu na obě boční linky.


Botlane

Na botu se do čela dostal Kog’Maw následovaný Vayne. Třetí Ashe předběhla Jhina a Sivir, které jsme mohli potkat v TOP 3 minulý patch. Winrate všech těchto postav je ale v rozmezí jednoho procentního bodu. Záleží tedy na vašich i týmových preferencích.


Support

Poslední část topky věnujeme tradičně supportům. Maokai si opět polepšil a jeho winrate již přesáhl 53 %. Obdobně se zvýšil winrate Zileana. Barda vystřídala tentokrát Sona. Ta má v naší statistice přesně 2% pickrate, ale zejména téměř nulový banrate. Jde o nejnižší banrate ze všech postav v Platinum+.