Stejně, jako před 14 dny, se i dneska podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 10.6
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Úprava schopností Wukonga vystřelila tohoto šampiona na první místo, co se winratu topařů týče. To je nejspíše i důvod, proč Riot vydal hotfix, který se dotknul nejen pasivky, ale i dalších dvou jeho schopností. Za Wukongem nalezneme krom Kleda a Maokaie například Volibeara (52,31% winrate) a Poppy (51,86% winrate). Obě postavy se ale hrají relativně málo. Nejčastějším úspěšným pickem je tedy až Garen s 51,67% winratem a téměř 11% pickratem.


Jungle

V jungli se z největšího úspěchu těší Nunu s Willumpem. Na prvních příčkách je však situace značně vyrovnaná. Okolo 52% winratu se drží hned několik postav. Z těch populárnějších můžeme zmínit například Elise (51,61% winrate, 11,2% pickrate) a Zaca (51,24% winrate a 10,5% pickrate). Reworknutý Wukong se též hraje v jungli a s 51,68% winratem na tom rozhodně není špatně.


Midlane

Dlouhou dobu jsme Nocturna do naší grafiky nemohli zařadit kvůli nízkému pickratu. Tento šampion je ale každým patchem více populární a nyní se konečně dostal přes 2% hranici. Pokud si na Nocturna nevěříte, můžete zkusit tradičnější midaře, jako je Talon nebo Katarina. Z dalších, více hraných a zároveň úspěšných šampionů, lze vybrat Dianu (51,97% winrate) a Kassadina (51,34% winrate).


Botlane

Botu stále vévodí Senna a Miss Fortune. K nim proklouzl Yasuo, který se též dostal na 2% pickrate. V případě dobré týmové kompozice lze volit i Kog’Mawa. Jeho winrate dosáhl až na 53,44 %, ovšem hraje se velmi málo (1,2% pickrate). Sázkou na jistotu tak může být ještě Vayne. Ta v tomto patchi aktuálně má 51,50% winrate a slušný 13,5% pickrate.


Support

Jako poslední tu máme supporty. Těm vévodí trojice Sona, Nami a Bard. Všichni tři dosáhli podobného winratu a téměř nulového banratu. Lidem evidentně nestojí tito supporti za ban, přitom dokáží hru potahat. Na dalších pozicích nalezneme například Jannu s 52,47% winratem a Tarica s 51,91% winratem.

To je pro tento týden vše. Příští neděli se podíváme na nejhranější postavy pro patch 10.6.