Stejně, jako před 14 dny, se i dneska podíváme na nejlepší postavy pro jednotlivé linky. Jedná se o šampiony, kteří mají v rankedech největší winrate. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 10.13
  • Nejvyšší winrate
  • Alespoň 2% pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Tradičně začneme na topu. Quinn se po pár aktualizacích dostala na první místo a krom jejího winratu roste i pickrate. Ačkoliv je tato šampionka dobrá v určitých situacích proti konkrétním topařům, nejde o univerzální postavu. Na druhém místě nalezneme Singeda, který je na tom velmi podobně. Třetí Wukong se hraje z těchto postav nejčastěji a lze ho tak nejvíce doporučit. Mezi úspěšné topaře můžeme zařadit i Shena a Maokaie.


Jungle

Mezi nejúspěšnější junglery se opět probojoval Nunu s Willumpem. Může za to i nedávný buff tohoto dua. První místo aktuálně drží Volibear a dobře si vede i Rek’Sai. Fiddlesticks byl tímto odsunut na čtvrtou příčku, následován Vi a Shacem.


Midlane

Minulý patch jsme měli složení nejlepších midařů velice obdobné. Pouze druhého Galia vystřídal Vel’Koz. Annie i Talon zůstávají. Mezi další dobré midaře lze dle statistik zařadit Ahri, Katarinu a Kassadina. Všichni dosahují nadprůměrného winratu přes 51 %.


Botlane

Popularita i úspěšnost Jhina se posledních několik patchů stabilně zvyšovala. Nyní se tento marksman dostal na první místo a patří mezi jedny z nejlepších ADC. Daří se také Dravenovi a Kog’Mawovi. Propadla se například Miss Fortune a ani populární Ezreal na tom není nejlépe.


Support

Nakonec zde máme supporty. Nejvyšší winrate si stále drží Bard následovaný Jannou. Tento rozdíl ve winratu se ovšem zmenšuje a ani třetí Sona není o moc pozadu. Vysoký winrate si nadále drží i Soraka, Lulu a Blitzcrank.