Stejně jako před měsícem, se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni jsou v tuto chvíli nejpopulárnější a také, jak jsou momentálně úspěšní. Pokud pravidelně hráváte ranked hry, určitě na ně často narážíte. Jde totiž o nejčastější picky šampionů. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní ranked her – od Ironu až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V následující tabulce najdete šampiony seřazené popularity (procentulní počet her ve kterých se vyskytují) a také s procentuálním poměrem výher / proher (winrate). Tabulka je také doplněna o procentuální počet her, ve kterých je daný šampion zakázaný (banrate). Tabulka může být velmi jednoduchou sondou do současné metagame. Určitě vám také může pomoci, když nevíte, jakého šampiona si vybrat. Zkrátka pokud sáhnete po některém z deseti šampionů, které lidé hrají nejčastěji, určitě neuděláte chybu.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Lee Sin 27,1% 48,2% 23,8%
Yasuo 25,1% 50,9% 47,7%
Caitlyn 22,8% 50,8% 18,2%
Aphelios 22,8% 48,4% 53,2%
Senna 19,4% 48,9% 42,6%
Diana 19,4% 51,9% 21,6%
Kai'Sa 18,8% 48,2% 5,7%
Soraka 18,7% 53,0% 2,8%
Thresh 18,3% 48,5% 8,3%
Lux 17,4% 50,5% 5,0%

 

Oproti minule došlo k několika změnám. V tabulce již nenatrefíme na Ezreala, Ekka, Luciana a Miss Fortune, které vystřídali Aphelios, Diana, Soraka a Lux.

Jak tomu bývá, noví a reworknutí šampioni se vždy objeví v tabulce a jinak tomu není ani u Apheliose a Senny. Jejich banrate vypovídá o nechuti hráčů je vůbec vidět ve hře.

Diana se dočkala obrovské změny, která jí umožňuje již na druhém levelu účinně tradovat, zatímco dříve musela vyčkávat na svůj šestý level.

Caitlyn je oblíbená zejména kvůli jednoduchosti a jejím útokům z velké vzdálenosti. Předmět Stormrazer se dočkal značné úpravy, který je ku prospěchu Cait. Kai'Su můžeme zařadit mezi ty šampiony, které lze hrát jak AP, tak i AD. V její itemizaci nikdy nesmí chybět Guinsoo's Rageblade, ovšem co postaví dál, záleží na hře. V momentální metě jí více vyhovuje postavit Stormrazer a dát se tak na cestu AD.

Lee Sin je unikátním junglerem, jehož síla spočívá v načasování jeho schopností. Díky jeho skokům dokáže snadno gankovat přes zdi a je velice problematické vytvořit si vizi proti němu. Jeho vysoká popularita je způsobena především jeho herním stylem, jež ho dělá zábavným šampionem s mnoha náročnými mechanikami.

Jediným klasickým supportem, pomineme-li Lux support ( ͡° ͜ʖ ͡°), není nikdo jiný než Thresh. Mnohdy jeho hook = kill pro tým, proto je velmi oblíbeným supportem. Na Lux se stále bere runa Aftershock, neboť s ní při trefení schopnosti Q dostane tolik armoru a magic resistu, že si bez problému může dát autoattack, E, autoattack, aniž by ztratila HP. Úprava support itemů zřejmě prospěla Sorace, jenž disponuje i velkým winratem. Což nadruhou stranu je fajn, neboť ve hře potkáváme opravdové supporty, nikoliv pseudosupporty.

V neposlední řadě tu máme Yasua. Tento fighter má vysoký banrate z prostého důvodu – buď lidi nechtějí hrát proti němu a nebo s ním...

A co vy? Dejte nám vědět, kdo je podle vás nejhranější šampion a jak často ho potkáváte!