Stejně jako před měsícem, se i v tomto článku podíváme na to, kteří šampioni jsou v tuto chvíli nejpopulárnější a také, jak jsou momentálně úspěšní. Pokud pravidelně hráváte ranked hry, určitě na ně často narážíte. Jde totiž o nejčastější picky šampionů za poslední měsíc. Statistiky jsou převzaty ze všech úrovní ranked her - od Bronze až po Challenger a v potaz jsme brali nejhranější mapu Summoner's Rift. Pokud tedy nevíte, jak na rankedy, tento článek by vám mohl pomoci.

V následující tabulce najdete šampiony seřazené popularity (procentulní počet her ve kterých se vyskytují) a také s procentuálním poměrem výher / proher (winrate). Tabulka je také doplněna o procentuální počet her, ve kterých je daný šampion zakázaný (banrate). Tabulka může být velmi jednoduchou sondou do současné metagame. Určitě vám také může pomoci, když nevíte, jakého šampiona si vybrat. Zkrátka pokud sáhnete po některém z deseti šampionů, které lidé hrají nejčastěji, určitě neuděláte chybu.

ŠAMPION

POPULARITA

WINRATE

BANRATE

Ezreal 23,3% 49,0% 7,3%
Caitlyn 22,4% 49,2% 15,4%
Yasuo 21,1% 51,5% 50,8%
Jhin 19,7% 49,2% 5,6%
Jax 18,0% 51,2% 19,6%
Kai'Sa 17,6% 52,6% 38,6%
Morgana 17,3% 50,7% 14,8%
Master Yi 16,9% 50,8% 29,5%
Vayne 16,6% 48,4% 16,2%
Thresh 16,5% 46,8% 6,2%

 

Oproti minulému měsíci došlo jen k pár změnám. V tabulce již nenatrefíme na Tristanu, Xayu a Varuse. Tuto trojku nahradil Jhin, Morgana a Master Yi.

Kdo tuto tabulku pravidelně sleduje, ví, že se každý měsíc Tristana umisťuje na špici tabulky a stává se tak pomyslnou královnou nejoblíbenějších šampionů. Minule se propadla až na šesté místo a dnes vymizela úplně. První a druhé místo si přehodila Caitlyn s Ezrealem. Z marksmanů tu dále máme Jhina, Vaynu a Kai'Su. Pokud hrajete rankedy, určitě natrefíte na někoho z této pětice, poněvadž jiné marksmany není příliš vhodné brát.

Tabulku pak doplňuje jeden support tank, a tím je Thresh. Thresh je nejvíce hraný support, který dokáže velmi dobře tahat hry v solo queue. V mnoha případech jeho hook = kill pro adc. Druhým supportem, tentokrát mágovským, není nikdo jiný než Morgana. Hodí se zejména proti týmům, které disponují mnoha CC, poněvadž proti těmto efektům dokáže ochránit kohokoliv ze svého týmu.

I přes vysoký banrate se tu ukázal jediný jungler - Master Yi. Pokud se dostatečně nafeedí, stává se z něj stroj na krájení všech svých nepřátel.

Dvojrolí topaře a junglera se může pyšnit Jax. Oblíbenost i jeho nadprůměrný winrate z něj dělá v jistém smyslu úspěšného šampiona.

V neposlední řadě tu máme Yasua. Tento assassin má vysoký banrate z prostého důvodu - buď lidi nechtějí hrát proti němu a nebo s ním...

A co vy? Dejte nám vědět, kdo je podle vás nejhranější šampion a jak často ho potkáváte!