Nejnovější patch 12.8 je s námi už přes dva týdny. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 12.8
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Toplinku si pro sebe rezervuje Gangplank, který se s pickratem okolo 10 % drží na špici již pár patchů. Místo Siona vidíme na druhém místě Aatroxe. Sion si po poslední aktualizaci značně pohoršil, co se popularity týče. Třetí Darius si místo v top 3 udržel.


Jungle

V jungli byl konečně Lee Sin sesazen z pozice nejhranější postavy. Není se čemu divit vzhledem k winratu. První Graves a třetí Diana rozhodně v SoloQ dělají více bordelu. Zajímavou alternativou může být i Kha’Zix nebo Nocturne. Oba šampioni jsou populární a zároveň dosahují více jak 51% winratu.


Midlane

Trojice midařů si za poslední dva týdny pouze prohodila pozice. Ahri, Katarina a Yasuo zůstávají v hledáčku hráčů. Největší šance budete mít z Ahri, která si po drobném reworku užívá také výslunní v profesionálních zápasech. Zajímavou možností může být Vladimir dosahující 5,8% pickratu a zejména 51,75% winratu.


Botlane

Dlouhé vládnutí Jinx na botu se blíží ke konci. Šílená šampionka dosáhla tento týden na pátou pozici a před ní můžeme vidět nejen Ezreala, Luciana a Jhina, ale i Kai’Su. Nejvyšší winrate z těchto postav drží Jhin a Lucian.


Support

Závěr patří supportům. Nami a Nautilus spojuje vodní živel, a tato dvojice si drží vysoký pickrate již pár týdnů. V přehledu se nám vyskytla Senna, na úkor Lulu. Vysoký pickrate mají také Yuumi nebo Karma.