Nejnovější patch 11.9 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.9
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Pozici nejhranějšího topaře si pro sebe urval největší boss. Sett předčil Shena i Daria. Volit mezi těmito šampiony můžete libovolně dle svých i týmových preferencí. Všichni totiž dosahují velmi slušného winratu. Dobře je na tom i Aatrox, Gnar a Riven. Z AP postav se tradičně na topu nejvíce hraje Mordekaiser, ačkoliv popularita Gwen stále roste.


Jungle

Ačkoliv na probíhajícím MSI potkáte Lee Sina spíše na solo linkách, v SoloQ se stále častěji hraje v jungli. Toto tradiční prostředí stálici v jungli velmi sedí. Jeho winrate byl v průběhu roku daleko menší, ačkoliv patřil dlouhou dobu mezi nejhranější junglery. Právě teď je tedy ideální chvíle oprášit mechaniky kopu. Druhá Diana si s winratem velmi pohoršila, přesto si udržela popularitu. Hecarima vystřídal Kayn, za což vděčíme i nerfu Chemtanku.


Midlane

Drobná změna na midu se týká hlavně Yoneho. Toho těsně vystřídala Katarina. Celá trojice doplněná o Sylase a Zeda si drží vyrovnaný 50% winrate. Budete tedy velmi záležet na vašich schopnostech a umu s konkrétní postavou.


Botlane

Botlinka se za poslední patch vůbec nezměnila, co se nejhranějších postav týče. První trojice je identická. Kai’Sa si drží prakticky stejný winrate, Ezreal si lehce pohoršil a vítězně tak z poslední aktualizace vzešla Jinx. Ta si polepšila o půl procentního bodu. Už tak vysoký winrate navýšila na 52,22 %. Na čtvrtém místě máme Jhina, který musí být svým umístěním jistě velmi potěšen.


Support

Také u supportů nenastala změna. Thresh, Lulu a Senna si drží i většinu statistik, ačkoliv například Lulu dostala buff. Opět můžeme zmínit například Leonu, Alistara a Karmu. Všichni tito šampioni se hrají relativně často.