Nejnovější patch 11.20 je s námi už přes dva týdny. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.23
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

I do dnešního přehledu nám evidentně hodně promluvil seriál Arcane. Z topařů do příběhu nejvíce promluvil Jayce, který se stal nejhranějším šampionem na této lince. Jeho winrate je ale velmi špatný a doporučit ho proto nemůžeme. Více se daří druhé Camille i třetímu Jaxovi. Špatně na tom není ani Irelia nebo třeba Yone.


Jungle

Populární šampion s nízkým winratem. I takto by se dal označit Lee Sin, kterého v jungli potkáte tradičně nejčastěji. Přitom v oblasti winratu existují mnohem lepší volby. Například Graves, Viego, Kayn nebo Vi. Právě Vi dosáhla na 52% winrate a patří k nejúspěšnějším postavám.


Midlane

Viktor si na Summoner’s Riftu výrazně spravil chuť. Jeho kombinace vysokého pickratu a winratu ho činí velmi silným v aktuální metě. Značně hůř je na tom nejen Yasuo, ale i Yone. Doporučit můžeme Kassadina nebo Lux.


Botlane

Na botu je situace celkem jasná. Caitlyn, Jhin a Jinx mají více jak 24% pickrate a nejblíže se jim přibližuje Ezreal s 18 %. Jde o znatelný skok v popularitě a je evidentní, že zmíněná trojice je znatelně oblíbenější a silnější. Neměli bychom ale zapomínat na Vayne, její winrate v platinum+ je totiž 53,5 %.


Support

Thresh si opět došel pro titul nejhranějšího supporta. V popředí se ale drží také Lulu a Lux. Pokud vám hook za Threshe nesedí, můžete sáhnout po Blitzcrankovi. Slušný 51,7% winrate má také Nami.