Nejnovější patch 11.18 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 11.18
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Jeden patch před světovým šampionátem se na topu stále nejčastěji hrají Sett, Camille a Fiora. Zejména první dvojice zaujala menší náskok. Za Fiorou je těsně Irelia a Riven. Následuje Jax a Darius. Tanka ani AP topaře zde tudíž nenalezneme. Prioritou jsou skirmisheři a šampioni vhodní na splitpush.


Jungle

Asi nikdo nepochyboval, že mezi nejhranějšími junglery opět uvidíme Lee Sina a Jarvana. Oba šampioni se nejspíše objeví i na Worlds a dlouhodobě patří k nejoblíbenějším v jungli. Ekka tentokrát vystřídal Kayn. Velmi vysoko je také Kha’Zix s 51,78% winratem. Viego se na druhou stranu sice hraje často, ale 47,24% winrate nevypadá hezky.


Midlane

Pokud Yasuo zrovna nečeká na svůj 0/10 power spike, jedná se o vcelku silnou postavu do SoloQ. Yone a Zed už jsou na tom s winratem trochu hůře. Kdo více zaujal v tabulce je Akshan s téměř 52% winratem a 6% pickratem. Možná byste mu měli dát druhou šanci.


Botlane

Na botu je situace velmi stálá. Ezreal dominuje, ale s podprůměrným winratem, vysoko se drží Jhin a Vayne. Také Ashe celkem září s 51,3% winratem a 12,2% pickratem. Další oblíbená adc mají celkem špatný winrate, pokud vám ale sednou, jistě jejich výběrem chybu neuděláte.


Support

Spárovat marksmana můžete například s Lulu a Yuumi. U Threshe už byste měli brát v potaz vaše zkušenosti za něj. Samotný winrate ho totiž mezi silné postavy neřadí. Jednoznačně dobrou volbou je ale Soraka, která s 53,5% winratem prakticky nemá konkurenci.