Nejnovější patch 11.17 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.17
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Toplane stále dominují AD šampioni, ovšem každý z nich vyniká v malinko jiném aspektu. Sett si libuje v týmových potyčkách a nezalekne se ani tanka. Fiora na druhou stranu raději tráví část na lince 1v1 při splitpushování. Camille pak stojí mezi těmito šampiony. Pushování linky jí není cizí, stejně tak dive nepřátelského carry ve fightu.


Jungle

Lee Sin si v jungli udržel pozici nejhranější postavy. To ale nemůžeme říct o dalších příčkách. Ekko vyšoupl Viega a Jarvan IV poté Kayna. Zvlášť winrate Jarvana stojí za pozornost. Jedná se o druhý nejvyšší winrate ze všech junglerů. Na dalších místech nalenzeme Kha’Zixe, Viega a Gravese.


Midlane

Na midu se nám trojice nejhranějších postav vůbec nezměnila, proto se podíváme na trendy v oblasti jejich winratu. Zed si lehce pohoršil, přesto se hraje a banuje častěji. Yasuo a LeBlanc jsou s winratem lehce nahoru. Banrate se nejvýrazněji změnil u Yasua a nově přesáhl 20 %.


Botlane

Podobná situace se opakuje na botu. Ezreal a Ashe si pohoršili s winratem. Naopak Jhin stoupá stále výše, čemuž dopomáhá i fakt, že mezi nejhranějšími postavami nenalezneme žádného tanka. Často se na botu hraje také Vayne a Lucian.


Support

Mezi supporty se rovněž odehrálo jen minimum změn. Winrate Threshe a Lulu lehce klesl, naopak Yuumi se daří o trochu více. Zajímavým pickem by mohla být Nami na pátém místě. Dosáhla totiž na 52% winrate, což rozhodně není málo.