Nejnovější patch 11.16 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.16
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Náš přehled opět otevřeme na topu, kde se nám vystřídala jen jedna postava. Tahm Kench se s pickratem propadl o 3 procentní body a skončil na pátém místě. Jeho vysoký winrate 51,4 % ho ovšem stále řadí mezi nejlepší topaře. Více se ale hrají Camille, Sett a Irelia. Sílu těchto postav dokazuje nejen vysoký pickrate, ale i winrate přesahující 51 % u Setta a Camille.


Jungle

Jste vůbec jungler, pokud nehrajete Lee Sina? Další komentář asi netřeba, Lee si opět došel pro první místo mezi nejhranějšími junglery. Viego opět zůstal druhý i přes obří banrate. Třetí Kayn dokazuje, že AD šampioni na této pozici aktuálně dominují. V závěsu je totiž Jarvan IV, Kha’Zix a Graves.


Midlane

Na midu se největší oblibě těší Zed a Yasuo, stálice v soloQ. Třetí LeBlanc zaostává zejména ve winratu. Celkově se na midu v soloQ hrají hlavně postavy, které spoléhají samy na sebe. Například Katarina, Sylas a Yone. Vysoko se dostal také Akshan.


Botlane

Botu dominuje Ezreal s 26% pickratem. Jeho winrate, jak již bývá zvykem, není moc vysoký. Ashe je na tom o dost lépe díky vysokému rangi a ultimátce, se kterou můžete snadno odchytit nepřítele. Jhin se pohybuje přibližně mezi s nadprůměrným winratem. Populární je také Vayne s 51,5% winratem.


Support

Samozřejmě nezapomínáme ani na supporty. Složení nejhranější trojice se vůbec nezměnilo. Thresh, Lulu a Yuumi i nadále potkáte na botu nejčastěji. Koho dalšího hráči berou? Třeba tanky Leonu a Nautila. Setkáme se i s Karmou (47,43 % winrate) a Blitzcrankem (52,15% winrate).