Nejnovější patch 11.14 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.14
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Aktuální meta na topu propojuje často hranné a úspěšné postavy. Sett, Irelia a Camille totiž vynikají pickratem i winratem a jde o skvělou volbu na topu. SoloQ můžete ovládnout i s Fiorou a Riven. Dámy skončily na čtvrtém a pátém místě, přičemž jejich winrate překračuje 51 %.


Jungle

V naší grafice poprvé potkáváme Vigea. Někomu se nejnovější přírůstek může zdát příliš silný, nicméně naše statistika ukazuje celkem rozumný 50% winrate. Více se hraje jen Lee Sin, naopak Diana skončila třetí. Chcete sázku na jistotu? Zkuste Xin Zhaa, jehož winrate okolo 51,4 % je velmi slušný. Všechny šampiony můžeme potkat i v profesionálních zápasech, což svědčí o jejich síle.


Midlane

Je na vás kradení celých šampionů v podání Viega příliš. Možná vám postačí ultimátka, kterou si přivlastňuje Sylas. Právě on skončil na prvním místě v přehledu nejhranějších midařů. Dále nalezneme dva AD šampiony, totiž Zeda a Yasua. Hraje se také Katarina a LeBlanc.


Botlane

Popularita Ezreala nezná hranic. Pokud trefujete skillshoty levou zadní, jistě vám zvládnutí tohoto šampiona nedělá problém. Na druhém místě se nachází krasavice z Voidu, Kai’Sa. Třetí Vayne aktuálně pomáhá Lucianovi a Senně přemoci Viega a její winrate naznačuje, že se jí v boji daří.


Support

Nakonec zde máme supporty. Mezi nejoblíbenější z této kategorie dlouhodobě patří Thresh a Lulu. Třetí Karma si ohledně winratu nevede zrovna nejlépe. Na dalších pozicích nalezneme Yuumi, Leonu a například Sennu.