Nejnovější patch 11.12 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.12
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Rework Dr. Munda konečně dorazil a hned se významně zapsal do našeho přehledu. Mundo si došel pro druhou příčku díky slušnému pickratu 9,6 %. Winrate přitom působí velmi vyváženě. Rozhodně jeden z povedenějších reworků od Riotu. Sett si mezitím udržel první pozici. Do třetice zde máme Camille. Mezi další oblíbené topaře patří Gwen, Riven a Aatrox.


Jungle

Nejhranější jungleři jistě nikoho nepřekvapí. Lee Sin a Xin Zhao patří mezi skutečně silné šampiony, a stejně tak Kayn. Všichni dosahují winratu přes 50 %. Zvolit můžete i Kha’Zixe, který dosahuje 51,5% winratu a 10% pickratu. Pátý Viego je na tom s winratem již podstatně hůře, ačkoliv se zdá být velmi silným ve správných rukách.


Midlane

Mid nadále ovládá Sylas s vysokým pickratem 14,6 %. Druhý Zed ztrácí pár procentních bodů, zejména kvůli častým banům. Třetí místo si pro sebe urvala Akali, která vystřídala Katarinu. Právě až Kata se dostala přes 50% winrate (konkrétně 51,3 %). Na dalších pozicích nalezneme Yasua a Yoneho.


Botlane

Nejhranější marksmany netřeba představovat. Dočkali jsme se stejné trojice jako v případě minulého patche. Ezreal si s winratem ještě polepšil, Kai’Sa a Jhin na druhou stranu lehce ztratili. Na botu se často setkáte také s Jinx, Samirou, Vayne a Tristanou.


Support

Mezi nejhranější supporty i nadále patří Thresh a Lulu. Žádné překvapení se nekoná ani na třetí příčce v podobě Karmy. Někoho může zaskočit maximálně lehce podprůměrný winrate. Pokud hledáte tanky supporty, na šestém až osmém nalezneme Leonu, Nautila a Alistara.