Nejnovější patch 11.11 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, Solo, Patch 11.11
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Přehled nejhranějších postav tradičně začínáme na topu. Zde si první místo udržel Sett, který vládne ve statistice pickratu již pár neděl. Na druhé místo dosáhl Mordekaiser, který odsunul Shena a Lee Sina. Třetí místo obsadil Wukong. Následuje Riven, Aatrox a Renekton.


Jungle

Ačkoliv se nám první dva nejhranější jungleři nezměnili, za nimi je již situace jiná. Minulý patch byl na třetím místě Rumble, který se ale znatelně propadl i co se winratu týče. Hráči raději volí Kha’Zixe, Xin Zhaa, Shaca, Dianu, Viega a další šampiony.


Midlane

Jelikož se nám složení třech nejhranějších midařů vůbec nezměnilo, zmíníme i další šampiony populární na této lince. Patří mezi ně bratři Yasuo a Yone, Akali, Vladimir a například Qiyana.


Botlane

Kai’Su a Jhina mezi nejhranějšími marksmany potkáváme často. Stejně tak Ezreala, který má obvykle dost podprůměrný winrate. To se s posledním patchem změnilo a Ezreal za to může vděčit zejména posílení předmětu Divine Sunderer. Také samotný Ezreal dostal buff a jeho winrate tak stoupl během 14 dnů o 3 procentní body.


Support

Také seznam supportů se prakticky nezměnil. Thresh stále vede v oblíbenosti před Lulu a Sennou. Hráči preferující tanky volí Leonu a Nautila. Hraje se také Yuumi a Karma, ačkoliv winrate těchto šampionek je o dost horší než u zbytku.