Nejnovější patch 10.21 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 10.21
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Camille, Shen a Renekton zůstávají nejhranějšími topaři bez změny na pořadí. Ani jejich winrate se o moc nezměnil, zmíníme proto další často hrané topaře. Jsou jimi Fiora, Jax, Malphite, Sett a Mordekaiser. S více jak 51% winratem lze doporučit Fioru a Malphita. Záleží ovšem na vhodné týmové kompozici.


Jungle

Lee Sin poprvé za dlouhou dobu padá z prvního místa, jenž držel dlouhé měsíce. Nejhranějším junglerem se tak stává Graves. Ačkoliv rozdíl v playratu je minimální, winrate se liší o dva procentní body. V tomto ohledu je na tom nejlépe Kayn. Hecarim a Kha’Zix si rovněž nevedou špatně i při vysokém pickratu.


Midlane

Mid rovněž prošel jen minimální změnou. Zed a Orianna uhájili svá místa. Až třetího Yasua sesadil Sylas. Jeho winrate je ale dost nízký, stejně tak u Orianny. Krom Zeda dosahují vysokého winratu například Ahri, Kassadin, Fizz, Galio a Katarina.


Botlane

Jhin se postupně vyšplhal na první místo mezi nejhranějšími marksmany a překonal tak například populárního Ezreala. Jeho winrate je rovněž celkem vysoký a patří tak mezi nejsilnější ADC v této metě. Třetí Ashe na tom také není špatně. Často banovaná Samira je aktuálně sedmou nejhranější postavou na botu s 51,22% winratem.


Support

Mezi Supporty si Lulu a Leona od minule prohodily místa. Thresh na první pozici setrval. Čtvrté místo obsadila Yuumi a do popředí se dere Pantheon na páté příčce. Nejvyššího winratu z hraných postav stále dosahuje Janna s 52,33% winratem.