Nejnovější patch 10.18 je s námi už přes týden. Dnes se podíváme, které postavy hráči nejčastěji berou na jednotlivé linky v SoloQ. Náš výběr má následující kritéria:

  • Platinum+, SoloQ, Patch 10.18
  • Nejvyšší pickrate
  • Zdroj dat: u.gg

Toplane

Camille i nadále zůstává velmi populárním topařem. Její winrate se prakticky nezměnil a pickrate stejně tak. Shen na druhou stranu po menším nerfu ztratil okolo jednoho procentního bodu na winratu. Místo Jaxe na třetí pozici vidíme Renektona. Oba jsou na tom velmi podobně, ačkoliv Jax dosahuje trochu lepšího winratu. Na topu se dále často hraje Darius, Fiora, Irelia a Mordekaiser. Z těchto postav má největší winrate právě Fiora.


Jungle

Mezi linkami i nadále kraluje Lee Sin. Jeho popularita ovšem klesá a brzy ho předstihne Hecarim. Není se čemu divit, Hecarim dosahuje o 6 % vyššího winratu v globálním měřítku a jde tudíž o jednoho z nejsilnějších junglerů. Třetí Graves se stal hranějším, jak Kha’Zix a Kayn, které jsme měli v grafice v minulém patchi.


Midlane

Yone i Zed se drží na vrcholu popularity i nadále. Bohužel batr Yasuo musel ustoupit ve prospěch Akali. Ta si sebrala 11% pickrate. Aktuálně to tedy vypadá, že se v SoloQ velmi daří fighterům a asasínům. Yasua totiž stále nalezneme na čtvrté pozici před Ahri a Oriannou.


Botlane

Situace na botu asi nikoho nepřekvapí. Stále se velmi často ve hrách objevuje Ezreal a Caitlyn. Tu nyní čeká druhá várka nerfů. Třetí Ashe si vyměnila pozici s Jhinem. Všichni zmínění šampioni dosahují více jak 20% pickratu. O celých pět procent méně má na kontě Kai’Sa, Lucian a Senna.


Support

Nakonec tu máme supporty. Thresh si od minule lehce polepšil s winratem. Stejně tak Lulu a nejspíše se tomu tak stalo na úkor Lux, jenž dominovala po jistou dobu. Její místo zaujala Yuumi a hraje se například i Morgana, Senna a Nautilus.