Již tradičně se mezi jarním a letním splitem koná Mid Season Invitational turnaj. Sem postupuje vítěz jarního splitu z každého regionu. Další základní informace najdete v našem úvodu do esportu.

Místo a datum konání

Letošní MSI se bude konat ve Vietnamu a Taipeii. To pro nás znamená hrací časy od pravého poledne do přibližně pěti hodin, co se všedních dnů týče. Víkendové duely budou začínat vždy v 9 hodin.

Fáze turnaje Místo konání Datum
Play-in VCS Studio, Ho Chi Ming City, Vietnam 1. 5. – 7. 5.
Skupinová fáze Nationa Convention Center, Hanoi, Vietnam 10. 5. – 14. 5.
Playoff Heping Basketball Gymnasium, Taipei, Taiwan 17. 5. – 19. 5

 


Formát turnaje

Celý turnaj má celkem 3 fáze. Play-in, skupiny a playoff. Některé týmy dostaly vstupenky již do skupin, ostatní se tam musí probojovat přes play-in.

Play-in

Týmy z wildcard regionů byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech. Zde je jejich přehled:

V play-in skupinách se hraje systémem double round robin (Bo1). To znamená, že hraje každý s každým dvakrát. Vítězové těchto dvou play-in skupin budou nasazeni proti Teamu Liquid z LCS a Flash Wolves z LMS. Následovat tak budou dva Bo5 duely. Výherci se přesunou do hlavní skupinové fáze. Poražená dvojice se utká v další Bo5 sérii o poslední místo ve skupinách.

Skupinová fáze

Ke třem postupujícím z play-in se připojí nejlepší týmy z LEC, LPL a LCK. Konkrétně to jsou G2 za Evropu, úřadující mistři světa Invictus Gaming za Čínu a SK Telecom T1 za Koreu. Všech 6 týmů se ocitne v jedné skupině, kde odehrajou každý s každým dva zápasy. Nejlepší čtveřice postoupí do playoff.

Playoff

Vyřazovací fáze se hraje systémem obyčejného pavouka. Týmy budou nasazeny do semifinále, kde se utkají v Bo5 sérii se soupeřem. Vítězové postoupí do finále, které rozhodne o tom, komu připadne titul.


Odměny pro týmy

Stejně, jako minulé roky, i letos můžete přispět k vyšším odměnám pro týmy. Základní částka 250 000 dolarů se zvětší o čtvrtinu výnostů z prodejů skinu Conqueror Alistar (975 RP) a skinu na wardu.

Pokud chcete podpořit konkrétní tým, můžete tak učinit koupí dané ikonky a to do 11. června. Polovina peněz půjde přímo do pokladny vámi vybraného týmu.


Komentátoři a moderátoři

Které tváře nás budou turnajem provázet? Evropského diváka rozhodně potěší návrat Deficia a kombinace Medi-Vedi. Fanoušci LCK zase rádi uvidí Papasmithyho. Nechybí ani stálice, jako Phreak a Sjokz.


MSI na Summoners Riftu

Kosmetickou změnou si projde i nejhranější mapa. Na Summoners Riftu potkáme bannery s odkazem na MSI a Baron Nashor opět získá speciální helmu.

Novinkou je podstavec pro trofej, kterou najdeme podél topu na červené straně. Jakmile se dozvíme vítěze MSI, uvidíme na tomto místě krom trofeje i logo týmu.