Společně s Dragonlands přichází do hry úpravy herních módů. Dnes se konkrétně podíváme na Double Up a jeho obsáhlý hodnocený systém.


Double Up dostane Ranked

Mód pro parťáky dostane ranked systém, který už všichni dobře známe z klasického lolka a Teamfight Tactics. Začnete v Ironu a budete postupně stoupat až do Master Tier. Poté se nemění ani kritéria pro Grandmaster a Challenger. Toto hodnocení se přidává z jednoho prostého důvodu – Double Up hráče hodně baví a vývojáři chtějí tento zážitek podpořit plnohodnotnými odměnami.


Rovnocenná a zábavná hra

Rioťáci slíbili, že ranked Double Up budeme moct hrát s kýmkoliv a kdykoliv. V takový okamžik jde však o to, aby byly ranky fér a zasloužené – Challenger hráč v partě s Ironem nemůže hrát proti Gold hráčům. Tento problém je řešen tím, že duo vždy získá match-making podle hráče s vyšším rankem. Tím se zabrání šplhání žebříčkem hráčům, kteří by schválně hráli s někým méně zkušeným, aby měli i méně zkušené protihráče.

I přesto že můžete hrát s kýmkoliv, oba hráči v partě vždy získají za výhru LP příslušné výhře ve svém Tieru.


Získávání a ztrácení LP

Jelikož byl přes G&G pozměněn hodnocený systém ve standardním TFT – byla přidána protekce demotnutí (tedy spadnutí z daného Tieru) – hodně hráčů se dostalo do bodu, kdy prohrávali s 0 LP a hra nevěděla, kam je poté zařadit a odměňovala je nízkými hodnotami LP. Nový ranked v Double Up je šancí tyto chyby napravit a vývojáři doufají, že jej později přidají i do TFT. To však zjistíme až za nějakou dobu.

Dvě hlavní novinky však jsou:

  • Bonusy za streak – výhry v řadě: Pokud se vám podaří získat více než 4 výhry v řadě, hra vás odmění bonusovým LP. Tento bonus se zvyšuje až po vaši 6. výhru. Poté zůstane na nejvyšší možné hodnotě, ale dostávat jej budete za každou další top 4 hru. Streak bonus mizí po Platinum tieru.
  • Bonusy za výhru proti hráčům s vyšší divizí – či naopak penalta za prohru proti hráčům s nižší: Maximální penalta je 5 LP, kdežto maximální odměna je mnohem vyšší.

Poslední úpravou je odstranění “division stopgaps”. Jde o místa, kdybyste např. v Platinum II s 10 LP prohráli 20 LP, už nezastavíte na 0 LP. Prostě spadnete do Platinum III, 90 LP.