Předposlední týden LEC je za námi a to znamená jen jediné. Do konce základní části zbývá poslední týden! O svoje místa ve vyřazovací části bude ještě bojovat osm celků. Které to jsou? To si hned povíme.

Kompletní přehled výsledků, ale taktéž nadcházejících zápasů naleznete v eSportovém přehledu.

Misfits a Excel Esports jsou mimo hru

Před posledním týdnem evropské soutěže jsou “jen” dva celky mimo boje o playoffs. Prvním z ních je Excel Esports s bilancí 4-12. Ti našli své přemožitele v obou hracích dnech. V prvním dni narazili na nejúspěšnější evropskou organizaci – Fnatic, druhý den zkoušeli setřást Origen. Neúspěšně.

Větším překvapením je však organizace Misfits Gaming. Soupiska zvučných jmen nebyla spolu příliš sehraná, tudíž svou šanci dostali v polovině letního splitu zástupci z akademie. Těm se však také příliš nedařilo, nicméně nasbírali alespoň cenné zkušenosti. “Zmetci” v osmém týdnu prohráli se Schalke 04 a G2 Esports. 

Spin2win

Stejně tak jako jsou překvapením výsledky Misfits, tak si fanoušci užili také překvapení z dílny Fnatic. V posledním sobotním zápase totiž Rekkles pickl proti Vitality Garena! Pro fanoušky, kteří sledují evropské regionální ligy, to nebylo nic extra nového. V britské UKLC combo Garen+Yuumi na botlane předvedl tým Demise a podařilo se mu porazit Phelan Gaming. Příležitostní fanoušci z toho ovšem byl nadšení a je nutno říct, že když Fnatic zničily nexus Team Vitality, Garen si mohl do svých statistik přidat první vyhranou hru na nejvyšší úrovni. 

V minulosti byl Garen v hlavní lize picknut pouze třikrát a ani jednou se hráči hrajícího tohoto šampiona nepodařilo vyhrát. Poslední funfact: Garen se objevil jen jednou mimo evropskou scénu a bylo tomu v roce 2015 v zápase čínské LPL. 


Aktuální tabulka vypadá následovně:

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 14-2
2. Fnatic 12-4
- Splyce 12-4
4. Schalke 04 9-7
5. Vitality 7-9
- Origen 7-9
7. Rogue 6-10
8. SK Gaming 5-11
9. Misfits 4-12
- Excel Esports 4-12