Poslední červencové dny nám nabídnou další zápasy již šestého hracího týdne evropské LEC. Náročný program čeká tým Vitality, kteří v pátečním zápase se utkají s týmem Excel a v sobotu v zápase týdne s G2 Esports, kteří v pátém týdnu přerušili Rogue sérii sedmi výher v řadě. S podobný programem vstoupí do sedmého týdne také tým MAD Lions, kteří také potkají tým Excel, ale v pátečním duelu vyzvou nyní slabší tým Fnatic. 

Přehled všech zápasů najdete v našem esportovém přehledu.


MAD Lions nachází formu z roku 2021

Španělská známá organizace se po výměně midaře za zkušeného Belgičana Nisqyho opět dostala do starých kolejí, které začali budovat v roce 2021 ještě s Humanoidem a Carzzym. Nisqy absenci Humanoida vyplnil na jedničku a herní plán se z neúspěšného jarního splitu několikanásobně vylepšil. Tým momentálně patří k nejlepším early game týmům v celé LEC díky pohybu Nisqyho a Elyoyi po mapě. Jejich průměrná goldová výhoda v 15. minutě činní přes 2000 goldů v plusu, což naznačuje, že týmová synergie španělské organizaci funguje na jedničku. 

Lvíčata tento týden narazí na tým Excel a Fnatic, kde první zmiňovaný tým v posledním týdnu doslova zničil tým Fnatic, takže dle nynější formy lze označit Excel za silnější tým. Jejich soupeři však až do konce letního splitu jsou většinou v horní půlce tabulky, takže až do vyřazovacích bojů se otestuje, zda MAD Lions jsou schopni držet tyto skvělé výsledky. 


Fnatic v složité situaci

Špatné výkony této legendární organizace se podepsaly na posledních dvou týdnech, kde hráči oranžových dresů nevyhráli jediný zápas ze čtyř. Tyto špatné výkony podtrhl zápas s týmem Excel, kde se tým okolo Humanoida vůbec nechytl a celý zápas připomínal spíše průměrnou hru v SoloQ. Podobný scénář jsme již mohli vidět v táboru G2 Esports, kteří však přerušili svou špatnou sérii s Rogue v posledním týdnu. Hlavní problém nynější hry Fnatic je střední a pozdní fáze hry, kde to v některých momentech působí velice chaoticky a tým chce za každou cenu bojovat, i když pro to není vhodná chvíle.

V nové epizodě LEC Highlights se hlavní trenér YamatoCannon svým hráčům svěřuje, že se tým z téhle kritické situace dostane a na poslední tři hrací týdny se tým připraví, aby mohli pořádně vlétnout do vyřazovacích her. Spravit chuť a vrátit se do herní pohody budou mít hráči možnost v sobotním utkání s týmem BDS, kteří s momentálním skórem 1:10 patří k nejslabšímu týmu LEC.