Tým, který je v našich českých končinách zdaleka nejpopulárnější, MAD Lions, čeká v následujících dnech playoffs evropské LEC, kde se utkají s G2 esports. Celek se nechal na sociálních sítích slyšet, že své pravé dovednosti předvedou až v tento den, ovšem času není nazbyt a jako svou posilu nyní povolávají maďarského hráče, kterého si naši čtenáři mohou pamatovat z celku Unicorns of Love nebo z mistrovství světa 2019, kde si zahrál po boku Humanoida ve Splyce.

Armut získá pomoc od veterána

Veterán profesionálního hraní League of Legends, hrající Toplane od třetí sezóny, Kiss “Vizicsacsi” Tamás, se rozhodl pomoci týmu plnému mladých, méně zkušených hráčů a především jejich současnému toplanerovi Armutovi, který byl v posledních týdnech označován za Achillovu patu týmu MAD Lions. Armut během letního splitu nabral některé nelichotivé statistiky, jako například pozici druhého nejčastěji umírajícího topaře celé LEC ligy. Podobným průšvihům se chce vedení týmu vyhnout a Vizicsacsi má tureckému topaři pomoct soustředit se ve hře a zahrát správnou macro-strategickou hru, jak se od hráčů vrchní linky očekává.

Mám tu čest se přidat k celku MAD Lions jako poziční kouč pro Toplane. Bude mi potěšením spolupracovat s Armutem.

Armut má v poslední době také problémy s participací v teamfightech. Účastní se pouze asi 56% celkových bojových situací, což je nejméně z jeho celého týmu. Bývalý hráč Splyce a Unicorns of Love se mu v následujících dnech bude věnovat a učit ho základní dovednosti, které od své návštěvy na MSI 2021 pravděpodobně Armut zapomněl.

To, jestli rady starého veterána pomohou, se ukáže již za čtyři dny, 14. Srpna, v Bo5 sérii proti G2 esports, horkým kandidátům na vítězství celé letošní LEC.