Třetí týden evropské LEC je již minulostí. Naprvním místě se osamostatnil tým vedený českou tvojí, MAD Lions. Poslední místo tabulky patří Schalke 04, kteří si stále nepřipsali ani jedinou výhru. Výsledky jednotlivých duelů naleznete v eSportovém přehledu.

MAD Lions vyhráli již 6 her v řadě

Naposled parta Lvíčat ochutnala hořkou chuť porážky 6. června. Od té doby si pětice vedená Carzzym a Humanoidem připsala šest výher a zaslouženě se drží na prvním místě evropské LEC. Ve třetím týdnu si bez větších problémů poradili s Origen a v přímém souboji o první místo přejeli Rogue. 

Důležité je zmínit výkony Carzzyho supporta Kaisera. Německý support ve třetím týdnu ani jednou neumřel a KDA ve dvou hrách měl 3/0/16. MAD Lions se dlouhodobě vyplácí taktika Senna-Wukong botlane, se kterou vyhráli již tři hry a v tomto týdnu s ní vyhráli právě proti Rogue. 

Fnatic se trápí a patří jim až sedmé místo, Perkz si před pauzou připsal výhru

Doposud dva největší hegemoni LEC, Fnatic a G2 Esports, se na začátku letního splitu velmi trápí. A byla to právě tato dvojice, kdo se potkal v posledním souboji třetího týdne. Bohužel pro fanoušky Fnatic se ukázalo, že jejich forma se nelepší a G2 Esports za 25 minut bez problému zničili nexus. Dobrý výkon předvedl Perkz (8/1/8 na Kalistě), který ovšem po této výhře oznámil, že si příští týden vezme pauzu. 

Perkz se po smrti svého otce před začátkem letního splitu potýkal s velikým stresem, a proto se dohodl se svým týmem, že odletí na týden do rodného Chorvatska za rodinou a dá se očekávat, že ho nejspíše nahradí P1noy. 

Fnatic nevyhráli již dva týdny a nachází se na sedmém místě společně s Vitality. Velmi špatné výkony nepředvádí nejenom Hylissang, ale nyní už také Bwipo a Nemesis. V příštím týdnu by si mohli Fnatic zlepšit náladu hrou proti Schalke 04, kterým patří poslední místo se skóre 0-7 a nepomohl jim ani slovenský ADC hráč Neon. 

Aktuální tabulka pořadí LEC vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. MAD Lions 6-1
2. Rogue 5-2
3. Misfits 4-3
- SK Gaming 4-3
- Origen 4-3
- G2 Esports 4-3
7. Fnatic 3-4
- Team Vitality 3-4
9. Excel Esports 2-5
10. FCSchalke 04 0-7