Světový šampionát začne už za pár dní a potrvá přesně jeden měsíc a jeden den. Celý turnaj se odehraje na aktualizaci 11.19, tedy té, na které v tuto chvíli všichni hrajeme.

Bývalý midlaner Fnatic Tim “Nemesis” Lipovšek a analytik Nick “LS” De Cesare spolu vytvořili tierlist šampionů pro každou roli, kteří budou podle nich v profesionálních hrách na tomto patchi dominovat.

TOP

Horní linku potáhne Gangplank a Fiora. Důležité je si také všimnout Tryndamera a Gravese v S tieru, jelikož se oba šampioni objeví na nejvyšších příčkách také na midu. Nejvíce překvapivým pickem by mohl být Draven, kterého na topu vidíme jen výjimečně. Tankům podle obou autorů současná meta nenahrává, topař by měl vyhrávat duely a splitpushovat.


Jungle

Uvidíme na Worlds v jungli tanky se spoustou CC, kteří budou plnit spíše podpůrnou roli pro týmovou kompozici? Podle LS a Nemesise by hráči měli sázet spíše na poškození v teamfightech. Výjimku tvoří pouze Ivern, ostatní šampioni v nejvyšších pozicích jsou silní spíše v gankování a týmových soubojích. Také v jungli se Graves neztratí.


MID

Také na midu se sází spíše na fyzické poškození, šampioni na nejvyšších tierech tohoto seznamu se vyznačují silnými duely. Většina z nich také v případě nepříznivého vývoje hry dokáže rychle a z bezpečné vzdálenosti zabíjet vlny minionů a získat tak čas na otočení situace.


BOT

ADC nepotřebuje mobilitu ani žádné extra velké CC, hlavní je zkrátka poškození. Možná se dočkáme i některých AP šampionů jako Zigs nebo Karthus. Naopak v minulosti oblíbené postavy Kai’Sa nebo Jhin přijdou autorům neefektivní v současné metě.


Support

Amumu před pár aktualizacemi dostal dvojnásobné Q a okamžitě se to projevilo na jeho oblíbenosti. Riot asi neočekával, že by ho změna zařadila mezi supporty, LS a Nemesis ho ale hodnotí nejvýše ze všech. Supporti by letos měli doplňovat potřeby týmů – podle autorů tierlistu se budou hrát tankové (Braum, Thresh...), enchanteři (Lulu, Yuumi...) nebo šampioni s pokem (Xerath, Vel’Koz...). Zajímavé by určitě bylo, kdyby si někdo jako supporta vybral Anivii.