Po ukončení bety jsme si na další region z říše Runeterry museli chvíli počkat, v blízké době bude ovšem naše čekání u konce. 26. srpna do hry přichází opuštěný tajemný Targon, region záhad a magie.

Riot nám kromě příjemného teaseru nadělil také roadmap celé “Call of the Mountain” série, jejíž první fází je již zmíněné vydání regionu Targon. Na zbylé fáze a jejich data se můžete podívat zde:

Tento roadmap potvrzuje nový systém vydávání karet, se kterým Riot Games přišli zhruba před měsícem, nyní tedy získává svůj řád. Se začátkem každé hodnocené sezóny bude vycházet nová sada, která bude rozdělena na tři expanze. Ty od sebe budou rozděleny pravidelným intervalem dvou měsíců. První expanze v této sadě bude vždy obsahovat nový region a bude mít dvojnásobek přidaných karet než zbylé dvě expanze. Každý region bude dle plánů Riotu třetí expanzí završen a bude mít stejné množství šampionů jako regiony předchozí.


Tento nový způsob je zaveden hlavně za účelem inovace. Hráči budou tímto způsobem mít pravidelný přísun nových karet a nových balíčků, které s nimi mohou postavit. Riot chce mít zároveň dost času na každou z těchto expanzí, aby si každá nová i stará karta našla své útočiště v nějakém balíčku.

Můžeme se v průběhu tohoto roku tedy těšit celkem na 13 nových šampionů a 156 dalších karet, to vše z nového regionu, domova šampionů jako Leona, Diana, Zoe, Soraka, Taric nebo Aurelion Sol.