Riot fanoušky hry Legends of Runeterra v poslední době opravdu nešetří a neustále vydává další a další ochutnávky nového rozšíření spojeného s oficiálním vydáním hry 30. dubna (rozšíření bude dostupné již 28.). Poté co nás Riot několik dní napínal videi z Shadow Isles, jsme se konečně dočkali i chystaného šampiona – Maokaie. Riot se navíc rozhodl ukázat šampiona, jehož interakce a dabing jsme si mohli poslechnout na oficiálním Youtube kanále LoR Voices, o kterém jsme se zmiňovali ZDE. Vývojáři tak nepřímo potvrdili, že všechny šampiony se zveřejněnými interakcemi se nejspíše dočkáme v tomto rozšíření.

Maokai

Opět Riot odhalil nové klíčové slovo – “Toss” (vržení), které říká: “Znič (Obliterate) X karet zespod svého balíčku.

Maokai na úrovni jedna říká: Pokaždé, když zahrajete jiného spojence, vrhni (Toss) 2 karty a vyvolej Sapling. Na zvýšení úrovně je potřeba, aby všechny vaše jednotky z balíčku zemřeli a nebo bylo tuto hru vrženo 25 karet.

Maokai při zvýšení úrovně zničí nepříteli všechny karty v balíčku (kromě 4 ne-šampionů – následovníci, kouzla). Maokai na úrovni dva má regeneraci a na začáku každého kola vyvolá Sapling.

Kouzlo spojené s Maokaiem, Sap Magic, při zahrání vrhne 3 karty a vyléčí spojence za 3.

Tyto interakce a dabing byly vydány již několik dní před samotným odhalením Maokaie.

Toto jsou úvodní obrázky obou Maokaiů a Saplingu.


Následovníci

Riot také opět zveřejnil i tři následovníky. Thorny Toad, který při zabití vrhne tři karty a vyléčí Nexus o 2. Pokud máte vyloženou kartu Overgrown Snapvine, každý vyvolaný spojenec je zabit a místo něj se vyvolá další Overgrown Snapvine. Deadbloom Wanderer vrhne při vyvolání 3 karty a má Lifesteal.

A opět ještě na závěr úvodní obrázky.


Jste spokojeni s nejnovějším šampionem pro Shadow Isles a novou herní mechanikou? A těšíte se na 28. dubna?