Do konce své základní části se dostala také americká LCS. Do play-off v LCS postupuje 8 týmů a před začátkem posledního týdne byla ve hře stále dvě místa. Na koho se tedy můžeme těšit ve vyřazovací části?

Výsledky z nejen uplynulého týdne naleznete v eSportovém přehledu.

Vrátila se královská éra Liquid?

Od začátku roku 2018 do konce roku minulého byli jasnými králi LCS hráči Liquid. Impact a spol. čtyři splity v kuse nenašli svého přemožitele, až do jarního splitu letošního roku. Dalo by se říct, že každá éra jednou skončí a nastane nová. Doba dominance Cloud9 ovšem netrvalo dlouho a na pomyslný trůn LCS se vrátila zpět parta z Liquid. 

Ačkoliv i začátek letního splitu patřil Cloud9, Liquid v závěru splitu najeli na sérii vítězství a v předposledním týmu obhájce titulu přeskočili. Teoretická šance pro Cloud9 sice stále byla, ale Team Liquid si tuto příležitost nenechal ujít. K zajištění prvního místa čtyřnásobným vítězům základní části LCS stačilo porazit jeden tým z dvojice Immortals-Team SoloMid. A stalo se. TSM tato prohra stála třetí místo, Immortals možnost neskončit poslední. 

Co je ovšem hlavní, Team Liquid je na vlně vítězství, hořkost porážky naposled tato pětice pocítila před dvěma týdny a v play-off budou jasnými favority. Složitost amerického systému play-off ovšem způsobí Liquid jednu nepříjemnost. K prvnímu zápasu ve vyřazovací části se dostanou až 21. srpna, do té doby budou moct jen trénovat a vypadnutí ze zápasového tempa by jim mohlo způsobit potíže.

Dignitas si play-off vybojovali až v tiebreakeru

Jak již bylo zmíněno, do play-off postupovalo osm týmů. A právě na posledním místě se po konci základní části ocitly dva týmy s vyrovnanou bilancí vzájemných zápasů – Dignitas a Counter Logic Gaming. A byli to právě Dignitas, jejichž příběh byl mírně shodný se situací Schalke 04 v Evropě. Po čtyřech týdnech patřilo Dignitas poslední místo a nelichotivé skóre 0-8. 

Pro Dignitas začal velmi nepříjemný hon na postupové pozice, přišlo několik změn v sestavě a jak se ukázalo, tato snaha nepřišla vniveč. Dignitas se v tiebreakeru podařilo přehrát CLG rozdílem třídy a po 32. minutách bylo hotovo. Rozdíl ve zlaťácích činil necelých devět tisíc a skóre v zabití soupeře bylo 7:17. Podobností mezi Schalke 04 a Dignitas je také angažování problematického a spoustou týmu nechtěného junglera. V barvách Schalke to byl Gilius, zatímco v Dignitas jsme mohli pozorovat Dardocha. Známého milovníka agresivních championů, mechanicky velmi nadaného hráče, který se stále snaží dokázat, že patří do nejlepší ligy ve svém regionu. 


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Team Liquid 15-3
2. Cloud9 13-5
3. FlyQuest 12-6
4. Team Solo Mid 12-6
5. Golden Guardians 9-9
6. Evil Geniuses 8-10
7. 100Thieves 7-11
8. Dignitas 5-13
9. Counter Logic Gaming 5-13
10. Immortals 4-14