Americká soutěž je o týden napřed před tou evropskou a do konce základní části zbývají dva zápasy. Pojďme se podívat na to, jak vypadal předposlední týden LCS.

Výsledky všech klání najdete tradičně v eSportovém přehledu.

Vrací se Liquid na trůn?

Po jarní části, ve které neměli Cloud9 konkurenci a překvapivě čtyřnásobní šampioni selhali před branami do vyřazovací části, nikdo nepochyboval o tom, že obláčkový tým ovládne další split. Nicméně Liquid s Tacticalem, jenž nahradil Doublelifta, válí. K jejich štěstí začali C9 ztrácet hry, obzvláště v uplynulém týdnu, kdy parta kolem Nisqyho letos poprvé zažila 0-2 týden. Druhá prohra C9 v tomto týdnu znamenala pátou porážku týmu celkově v tomto splitu. Hráči s koníkem na prsu mají na kontě pouze tři nevyhrané zápasy, což je posouvá vpřed na první místo tabulky americké soutěže.

Broxahův tým nejdříve změřil úspěšně síly s Dignitas a včera o půlnoci si poradil se CLG. Obláčkový tým podlehl Golden Guardias a posléze ve velmi sledovaném souboji TSM.

Golden Guardians vzbuzují respekt

Velkým překvapením jsou Golden Guardians. Ti se po příchodu midlanera Damonteho změnili k nepoznání. V posledních šesti duelech se z vítězství radovali pětkrát. Naposled to odnesli právě hráči C9 a CLG. Ve hře proti druhému zmíněnému celku se blýskl toplaner Hauntzer (Kennen 9/4/6) a střelec FBI (Aphelios 7/1/6). 


Aktuální tabulka pořadí vypadá následovně:

Pořadí Tým Bilance
1. Team Liquid 13-3
2. Cloud9 11-5
- Team SoloMid 11-5
4. FlyQuest 10-6
5. Golden Guardians 9-7
6. Evil Geniuses 7-9
7. 100Thieves 6-10
8. Counter Logic Gaming 5-11
9. Dignitas 4-12
- Immortals 4-12