Na západním kontinentě mají hráči LCS týden k dobru oproti evropské LEC před startem vyřazovací části. Do konce základní části jarního splitu tedy zbývají dva týdny a jak evropští komentátoři rádi říkají: ”Každá hra se počítá.” Jistotu playoffs má zatím tým Liquid a Cloud9, přidat se k nim ale může ještě kdokoli. Nejlépe našlápnuto do vyřazovací části má parta kolem Bjergsena.

Přehled výsledků a nadcházejících zápasů najdete v eSportovém přehledu.

Zápas týdne ovládli Liquid, kteří se tak udrželi v čele tabulky

Poté, co světový šampión CoreJJ a mechanicky obdařený midař Jensen podpořili tým Liquid, nebylo pochyb, že se američtí králové uplynulé sezóny posunou o level výše. O tom svědčí jejich dominance v americké LCS, kde se tým prsí na vrcholu tabulky s bilancí 13-1. O zatím jejich jedinou porážku se postarali hráči TSM.

V sedmém týdnu se však mohli o první příčku dělit s Cloud9, kteří se v tabulkce nacházejí těsně za nimi. Klání mezi těmito celky o první místo ovládli mírně favorizovanější Liquid. Druzí C9 ztrácejí tedy na lídry tabulky už dvě vítězství.

100Thieves na dně, naděje na playoffs stále ale žije

Stejně jako Liquid, tak i 100Thieves provedli před začátkem jarní části ve svých řadách dvě změny. Do týmu přišel z Koreje hvězdný střelec Bang a ze CLG sem pak zavítal midař huhi. Ten byl ale v sedmém týdnu nahrazen mladíkem zvaným Soligo. Huhiho tedy můžeme spatřit v akademii 100Thieves.

Zda-li to byl dobrý tah, se pravděpodobně dozvíme až v následujících týdnech. V sedmém týdnu LCS se však tížený výsledek nedostavil a účastníci uplynulého světového šampiónátu prohráli obě utkání. Nejprve nezvládli hru proti TSM, kde měli značný náskok. Druhý den nestačili na C9.

Pokud 100Thieves pomýšlí na playoffs, měli by všechny následující zápasy ovládnout a doufat v zaváhání několika týmů. 

Pořadí Tým Score
1. Team Liquid 13-1
2. Cloud9 11-3
3. TSM 9-5
4. FlyQuest 7-7
5. Golden Guardians 6-8
- Optic Gaming 6-8
7. Counter Logic Gaming 5-7
- Clutch Gaming 5-7
9. 100Thieves 4-10
- Echo Fox 4-10

Kdo se podle vás probojuje do vyřazovací fáze?