Play-in část světového šampionátu je u konce. Z celkem 10 týmů se do hlavní části mohly probojovat 4 celky. Team Liquid a PSG Talon si zajistili postup už svými výkony ve skupinách. O zbylá dvě místa se popraly týmy rozlosované do pavouka. Včerejší den přinesl konec cesty MAD Lions a Rainbow7. Postoupivší LGD narazili na Legacy Esports a Supermassive na Unicorns of Love. Výsledky byly celkem jednoznačné.

Čínský celek LGD zvládl přejet Legacy Esports poměrem 3:0. Ačkoliv Legacy projevily ve druhé hře velikou snahu a dařilo se jim hru otočit, ke zdárnému konci nedošli. LGD postupují do hlavní části i přes velmi podprůměrné výkony ve skupinách, kde je dělila jediná hra od vyřazení. Legacy na druhou stranu prohráli jenom proti hlavním regionům, totiž Číně a Americe.

V druhé části pavouka si Unicorns of Love poradili se Supermassive. Rovněž šlo o rychlou sérii, která skončila poměrem 3:0. Jednorožci v ní ovšem dokázali přijít se zajímavými šampiony. Například Ziggsem na botu a Vayne na midu. Výsledky play-in části Worlds vyústily v konečné rozřazení týmů pro hlavní skupinovou fázi.

LGD se mohli dostat pouze do skupiny C, se kterou jistě zamíchají. Liquid si zabojují například s G2 Esports. PSG Talon míří do skupiny smrti s Damwon a JDG. Na Unicorns of Love zbyla skupina D s mistrem LPL, korejskými DRX a FlyQuestem.

Hlavní část turnaje odstartuje v sobotu od 10:00 zápasem mezi TOP Esports a FlyQuestem.