Riot poskytnul odpovědi na FAQ o nově oznámené karetní hře Legends of Runeterra.

Co je Legends of Runeterra?

Legends of Runeterra je strategická karetní hra situovaná ve světě League of Legends. V této hře bude váš úspěch záviset na dovednostech, kreativitě a chytrosti.

Co všechno můžeme dělat v LoR?

 • Vytvářet balíčky obsahující naše oblíbené šampiony (a nové postavy) z LoL. Každý balíček bude mít vlastní styl a strategickou výhodu.
 • Měřit se se soupeřem v dynamickém souboji, kde je spousta prostoru pro outplay.
 • Získávat karty zdarma za hraní nebo si koupit přesně to, co chcete – jste pánem své kolekce.
 • Více detailů naleznete v tomto videu.

Pro které platformy bude LoR dostupné? A bude meziplatformní?

LoR je vyvíjeno pro PC a mobilní zařízení a bude meziplatformní.

Jak nyní získám přístup k LoR?

Šanci si zahrát LoR ve speciálním preview patchi a během closed bety počátkem roku 2020 získáte předčasnou registrací. Announce Preview Patch bude dostupný od 15. 10. do 20. 10. a bude následován dalším patchem v listopadu.

Šanci získat okamžitý přístup ke hře budete mít také během sledování LoR živě na YouTube a Twitchi.

 • YouTube:
  • Spojte si svůj Riot (nebo existující LoL) účet s YouTube účtem. Tento krok je povinný.
  • Dívejte se na LoR live streamy na kanálech Riot Games, Legends of Runeterra a League of Legends.
  • Pokud získáte přístup, budete informováni emailem na adresu, která je uvedena ve vašem Riot účtu.
 • Twitch:
  • Spojte si svůj Riot (nebo existující LoL) účet s Twitch účtem. Tento krok je povinný.
  • Dívejte se na LoR live streamy na jakémkoli Twitch kanále.
  • Pokud získáte přístup, budete informováni pomocí Twitch upozornění a také emailem na adresu, která je uvedena ve vašem Riot účtu.

Vydání hry je plánováno na rok 2020. Jakmile bude známo přesné datum, bude oznámeno.

Bude za předčasnou registraci odměna?

Všechny předčasně registrované účty obdrží exkluzivního Moonstruck Poro Guardiana poté, co LoR vyjde (2020). Abyste odměnu získali, musíte se přihlásit alespoň jednou během bety nebo do sedmi dnů po vydání LoR.

Proč Riot vyvíjí karetní hru?

Mnoho z nás hraje karetní hry již od dětství, takže jsme obeznámeni s problémy žánru: utrácení výplaty jen proto, abychom zkusili další balíček. Přehnaný faktor náhody rozhodující o tom, který z hráčů zvítězí. Hraní proti neměnícím se balíčkům, protože některé karty zůstávají silné příliš dlouho.

Takže jsme se zeptali sami sebe: co kdybychom to mohli změnit? Dlouho jsme přemýšleli o tom, co bychom udělali jinak. A nyní máme šanci zahýbat žánrem tím. že zachováme skvělé věci, odstraníme ty špatné a přidáme své prvky. Takže jsme tvrdě pracovali na tom, abychom vytvořili nejlepší karetní hru, jakou si dokážeme představit.

Co je v LoR jiné?

Kromě toho, že zahrnuje svět League of Legends (tedy šampiony, postavy, stvoření a regiony Runeterry) do zcela nové hry, jsou tu tři hlavní body, na které se zaměřujeme proto, abychom LoR odlišili od jiných her:

 • Vyvážit přístupnost a strategickou náročnost.
 • Dát hráčům více prostoru a kontroly při získávání karet.
 • Podporovat rychle se měnící metu častými updaty a balančními změnami.

Musím ve hře platit běhěm prvních kroků nebo odemykat za peníze určité věci?

Legends of Runeterra je free to play. Ve hře jsou dvě měny: shardy, které získáváte hraním a mince, které si můžete kdykoliv koupit.

Odemykání věcí funguje následujícím způsobem:

Hraním plníte úkoly a získáváte zkušenosti, čímž postupujete a automaciky odemykáte nové karty – který region si odemknete jako první je jen na vás. Jen vy rozhodujete, odkud se budou brát vaše karty a regiony můžete kdykoliv změnit, což ulehčuje skládání balíčku.

Jednou týdně také odemykáte truhy z pokladnice. Pokladnice se zlepšuje vaším hraním. Zlepšením pokladnice se zlepšují i truhly, respektive počet karet, který z nich padá. Jak karty tak truhly se mohou zlepšit na něco ještě lepšího a od desáté úrovně máte garantovaný drop šampiona.

Někdy narazíte na divoké karty, které mohou být proměněny na jakoukoliv kartu, kterou chcete. V obchodě je dostupný omezený počet přídavných divokých karet. Tento počet je obnoven při dosažení nové úrovně.

Víme, že hráči chtějí přímou cestu ke specifické kartě. Takže namísto čekání si můžete konkrétní karty odemknout za Shardy nebo pomocí divokých karet.

Zahrnuje LoR všechny šampiony a frakce z League of Legends?

Momentálně LoR zahrnuje šest větších regionů Runeterry – Demacii, Noxus, Ionii, Piltover a Zaun, Freljord a Shadow Isles. Dále 24 šampionů (z každého regionu čtyři). Hráči LoL pravděpodobně poznají, že z Runeterry je ještě mnoho k prozkoumání.

Bude mít LoR vlastní příběh a šampiony nebo bude závislé na příběhu LoL?

Každá postava a karta ve hře pochází z Runeterry – tedy ze stejného světam jako šampioni v League of Legends. Narazíte jak na známé tváře, tak na zcela nové.

Budou v LoR hodnocené hry?

Rozhodně, momentálně na ranked systému pracujeme.

Mohu hrát s přáteli?

Stále pracujeme na seznamu přátel a možnosti vyzvat je na souboj – obojí bude dostupné už v uzavřené betě.

Jaké jsou minimální systémové požadavky LoR?

 • Windows
  • 64-bitová verze Windows 7, 8.1 nebo 10
  • 3 GHz procesor
  • 4 GB RAM
  • GPU s více než 512MB VRAM
 • Mac OS
  • Nepodporován.
 • Mobile (iOS a Android)
  • Specifikace budou zveřejněny, jakmile vydáme LoR pro mobily.

Stane se z LoR esport?

Věříme, že hry, ve kteých se soutěží, mají esportový potenciál. Nicméně to není nic, co bychom agresivně prosazovali. V současnosti se plně soustředíme na vývoj skvělé hry, kterou budou hráči milovat.

Potřebuji pro hraní LoR účet z LoL nebo LoL klienta?

Nepotřebujete ani jedno. Vlastníci účtu League of Legends jej mohou využít k předčasné registraci, ostatní si mohou vytvořit účet Riot.

Jak si vyberu jméno v LoR?

Pokud nemáte existující účet pro League of Legends, budete vyzváni, abyste si vytvořili hráčské jméno. Vybírejte pečlivě, jméno v LoR klientovi (zatím) nelze změnit.

Pokud máte existující účet pro League of Legends, bude použito vaše jméno z LoL. Pokud si změníte jméno v LoL, změní se i vaše jméno v LoR.

Jak dlouho trvají hry v LoR?

Hry jsou asi 10 až 15 minut dlouhé.


Přidejte se do naší facebookové skupiny Legends of Runeterra CZ/SK, kde se můžete dělit o dojmy ze hry a hledat spoluhráče!