Riot včera vydal video, ve kterém nám prozradil několik zajímavých informací o vyvíjené hře Legends of Runeterra.

Open beta verze již brzy

Koncem minulého roku umožnil Riot vybraným šťastlivcům vyzkoušet si closed beta verzi LoR. Zájem byl enormní a proto se společnost rozhodla pro open beta verzi Legends of Runeterra. Vydání je plánováno na 24. 1. 2020.

Hodnocené hry a testování bez následků

Je to tak. V open beta verzi budete moci hrát hodnocené hry a postupovat na žebříčku hráčů díky výhrám v soubojích jeden na jednoho. Riot si ale nepřeje, aby se stala podobná věc, jako u ostatních karetních her – zneužívání meta balíčků k bezmyšlenkovitému postupu. Ne, Riot chce, abychom zkoušeli a vymýšleli. Proto znemožnil snižování ranku – vaše nejvyšší dosažená úroveň vám zůstane až do konce beta sezóny, která bude končit zároveň s vydáním hry.

Hraní s přáteli? Samozřejmě!

Ranked není jedinou gameplay feature. Nového sociálního panelu, ve kterém budete mít všechny přátele z League of Legends, využije Legends of Runeterra k tomu, abychom mohli vyzývat své kamarády na Friend challenge.

Zklamání pro fanoušky pay2win

Riot nezklamal a opět se rozhodl, že neumožní hráčům získat výhodu tím, že budou do hry investovat skutečné peníze (a přesto dostávat náhodné balíčky). Rozhodl se tedy přidat do hry kosmetické doplňky - tři nové Guardiany (Gromp Jr., Scaled Snapper a T-Hex). Kromě nich se můžeme těšit na tématické desky pro každý region, navíc každá z nich má disponovat unikátním hudebním motivem! Vývojáři navíc naznačují, že to je jen zlomek toho, z čeho budeme moci v budoucnu vybírat.

Guardians

Scaled Snapper Gromp Jr. T-Hex

Tematické herní desky

Nové regiony i šampioni

V průběhu následujících dvanácti měsíců budou přidávány sety nových šampionů z různých regionů Runeterry. Nový set bude znamenat také přidání nových šampionů do již známých regionů. Úkolem takto vydávaných setů bude i změna mety přínosem nových mechanik. Účet z open bety se navíc již nebude resetovat.