Další týden LEC a LCS je za námi a my přinášíme celkové shrnutí. Kompletní přehled výsledků uplynulých zápasů naleznete v eSportovém přehledu

LEC – Evropa

V Evropě máme před sebou už jen poslední hrací týden základní části jara. Již teď známe čtveřici týmů, které si své místo v playoffs vybojovaly. O zbylá dvě místa se utkají Fnatic, Schalke 04, SK Gaming a Misfits Gaming.

Ve vyřazovací části uvidíme Patrika i Humanoida!

Po úspěšném týdnu a neméně úspěšném jarním splitu dvou českých zástupců vám už teď můžeme sdělit, že si Patrik i Humanoid zahrají v playoffs. Své místo si zde vysloužili s předstihem, neboť nás ještě čeká devátý týden LEC. 

Patrik se svým týmem čelil v osmém týdnu evropské soutěže celkům ze spodní části tabulky. Nejprve si Origen poradil s SK Gaming, druhý den neměl ani menší problémy s Rogue.

Druhý český reprezentant měl mnohem těžší týden, když v pátek vyzval lídra LEC G2 Esports. Humanoid se svým týmem měl hru pod kontrolou a po perfektních team fightech se mohl radovat z vítězství a získání důležitých bodů. Splyce se nenechali uchlácholit cenným skalpem a druhý den porazili i SK Gaming.

Dokáže někdo zastavit Fnatic?

Nejúspěšnější evropská organizace se na začátku jarní sezóny trápila. S bilancí 3-7 po pěti týdnech to vypadalo s finalisty uplynulého světového šampionátu velmi bledě. Jakoby to byla ale právě ta doba, co vyžadovala zapadnutí nového článku do týmu. Mladý Slovinec Nemesis neměl dosud velké zkušenosti z tak velkého pódia, jako je například v berlínském studiu LEC. Navíc buďme upřímní. Na novou tvář Fnatic byl vyvinut velký tlak po odchodu Capse. I přesto si ale Nemesis vedl poměrně dobře v prvních týdnech.

V šestém týdnu se vše zlomilo. Tým poprvé okusil 2-0 týden a chuť dvojnásobného vítězství se černooranžovým zalíbila. Fnatic dokázali bez porážky ovládnout další týdny. V osmém týdnu si poradili s exceL Esports a Misfits. Proti Misfits to byly zvlášť důležité body, neboť s nimi bojují o postup do playoffs. 

Misfits musí doufat v zázrak

Málokdo by pochyboval, že se hvězdná soupiska neprobojuje do vyřazovací části. Tato představa je po osmém týdnu LEC ale dost reálná. V důležitém souboji s Fnatic hráči Misfits selhali. V neméně důležitém zápase ztratili se Schalke 04, kteří se tak posunuli právě před partu kolem midaře Febivena. Pokud chtějí Misfits udržet naděje na playoffs naživu, musí vyhrát oba zbývající zápasy a doufat v zaváhání Fnatic, Schalke 04 a SK Gaming. 

Pořadí Tým Score
1. G2 Esports 13-3
2. Vitality 10-6
- Origen 10-6
- Splyce 10-6
5. Fnatic 9-7
6. Schalke 04 8-8
7. SK Gaming 7-9
- Misfits Gaming 7-9
9. exceL Esports 4-12
10. Rogue 2-14