Nová sezóna nejvyšších lig ještě ani nezačala a už zde máme smutné zprávy týkající se LEC a LCS. Start obou lig komplikuje probíhající pamdemie, která způsobuje řadu nepříjemností organizátorům i samotným týmům.

Ze zámoří včera přišla zpráva, že soupiska TSM nebude pro zahajovací Lock-In turnaj kompletní. Opatření na území USA s velkou pravděpodobností zapříčiní, že Keaiduo a Sjenyi nedorazí do Los Angeles včas. TSM nehodlá mixovat nesehranou soupisku, tudíž do úvodního turnaje vstoupí academy celek klubu.

LCS Lock-In turnaj nijak neovlivní jarní část sezóny. Jde spíše o zahřívací turnaj, ve kterém se nově sestavené soupisky mohou sehrát. Nejde tak o velkou komplikaci pro TSM.

Další zprávy se týkají evropské nejvyšší soutěže. LEC bohužel odstartuje bez týmů ve studiu. Situace v Berlíně zkrátka není dostatečně dobrá na to, aby týmy mohly hrát z prostor studia. Organizátoři budou situaci bedlivě sledovat každý týden, abychom se mohli co nejdříve dočkat starých i nových tváří přímo ve studiu.

U startu LEC bude chybět také Sjokz. Eefje sdílela mezi svátky velmi smutnou zprávu, kdy po náhlém zhoršení zdravotního stavu přišla o blízkého člena rodiny. Za celý Tryhard a komunitu vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Sjokz nebude přítomná v průběhu prvního týdne LEC a o budoucí účasti vysílání hodlá informovat.

Na konec zde máme dobrou zprávu. Před kamery v LEC studiu po dlouhé době usedne Trevor “Quickshot” Henry. Oblíbený host a komentátor zmizel z vysílání a sociálních sítí na konci srpna minulého roku. Důvodem byla přepracovanost a vyhoření. Trevor vyhledal odbornou pomoc a nyní se vrací.

Quickshota uvidíme hned na úvod LEC, které odstartuje v pátek 14. ledna od 18:00 soubojem Vitality a MAD Lions. Kompletní přehled zápasů najdete již nyní v našem esportovém přehledu.