Dvě nejvyšší západní ligy měly kvůli přesunutí MSI začít po 3týdenní pauze v půlce května. Turnaj MSI se nakonec zrušil, tudíž se časový harmonogram vrací zpět do zajetých kolejí. Známe tedy přesná data, kdy započnou letní splity LEC a LCS.

LEC

Časový rozvrh

Evropská liga se vrátí v pátek 12. června. Opět se bude hrát stylem double round robin Bo1, tedy každý s každým dvakrát za sezónu. První a poslední týden Riot malinko ozvláštní. Návratu se po letech dočkají takzvané supertýdny. Základní část otevřou a ukončí hned 3 hrací dny, kdy proběhne vždy 15 duelů.

Takto vypadá první hrací týden:

Uprostřed sezóny, po 4. týdnu se dočkáme týdenní pauzy. Krom supertýdnů se standardně bude hrát dva dny v týdnu, jako doposud.

Finále a návrat do studia

Závěr letní části je naplánován na 5. a 6. září. Zatím nepadlo rozhodnutí, zda se finále ve Švédsku zruší, či nikoliv. Stejně tak Riot sleduje situaci okolo pandemie, aby se LEC mohlo vrátit do studia. Do té doby se plánuje hrát v online formátu.

LCS

Časový rozvrh

Americká LCS odstartuje den po LEC, tedy 13. června. Zápasy budou hrány opět 3 dny po sobě. V sobotu a v neděli v noci uvidíme vždy 4 zápasy od 22:00 našeho času. Následovat bude Monday Night League, která odstartuje ve 2:00 v úterý našeho času.

Finále a návrat do studia

Také v Los Angeles bedlivě sledují situaci okolo pandemie. Pokud nepůjde zajistit bezpečný start letního splitu ze studia, odehrají se zápasy online. Místo konání finále stále nebylo oznámeno, ale vzhledem k situaci v USA to vypadá v nejlepším případě na oslavy v LA studiu.