Po víkendových semifinálových utkáních už známe dva ze tří reprezentantů LCS na světovém šampionátu. Ze čtveřice týmů zůstaly dva, keří se utkají o titul mistra. Ve finále se bude hrát nejen o trofej americké soutěže a tučnou finanční odměnu, ale i o lepší postavení při losování skupin světového šampionátu.

V sobotním zápase se Cloud9 postavili proti CLG a přes jedno klopýtnutí ve třetí hře si dokázali s tímto celkem poradit s celkovým skóre 3:1. Po dlouhých letech tak nebude Cloud9 soupeřit o postupové místo na Worlds přes gauntlet turnaj.

Souboj mezi Team Liquid a Clutch Gaming už byl napínavější, CG totiž dokázali dvakrát stáhnout vedení Doubleliftova týmu, a tak došlo na pátou hru. V ní ale nakonec TL s Taricem a Sonou na botu dokázali zvítězit a uvidíme je tak hrát ve finále proti Cloud9.

Oba postupující si výhrou zajistili účast na světovém šampionátu – vítěz finále postoupí z prvního místa, poražený bude na podzim v Evropě reprezentovat LCS díky největšímu počtu získaných bodů za jarní a letní split ze všech devíti zbývajících týmů.

V gauntlet turnaji se nejprve utká FlyQuest s týmem, který prohraje souboj o třetí místo. Vítěz tohoto souboje změří síly se třetím místem z play-off. A na vítěze nakonec čeká TSM. Celkový šampion gauntlet turnaje poputuje na Worlds jako třetí tým z LCS.