Jarní split LEC opět ukázal, jak jsou Bo1 série divoké. Nemilosrdný formát aktuálně nejvíce straší manažery ve Fnatic, naopak se daří týmům, které byly roky na dně tabulky. Co tedy přinesl první týden?

Všichni chtějí vidět hrát SK Gaming a Astralis?

Meme “nikdo nechce sledovat Bo3 sérii mezi SK Gaming a Astralis” se tento týden otočil o 180°. Oba celky byly totiž po prvních dvou hracích dnech na prvním místě. Rozvrh SK Gaming byl sice relativně jednoduchý, tým si poradil s BDS a následně Fnatic (o nich později), Astralis ale v neděli překvapivě a zcela zaslouženě zdolali G2 Esports. Přímý duel o první místo bohužel moc napětí nepřinesl a stomp pro SK Gaming znamená, že tým má prakticky jisté místo ve skupinách.

Na čele tabulky se usadili také Vitality. Tato asi třetí iterace supertýmu konečně hraje tak, jak se očekávalo. Upset na botlane byl oním faktorem, který tým potřeboval. Vysoká KDA, minimální chyby a rychlé hry. Konečně rok Vitality?

Fnatic stále na dně

Ani Nightshare, nový topař a support nezachránili Fnatic od 0:3 víkendu. Zde to vůbec nevypadá dobře. Mladičký topař Oscarinin zřejmě na LEC není připravený, o čemž svědčí skóre 0/18/4 za tři úvodní hry. Fnatic se trápí snad v každém aspektu hry. Tým prohrál nejen s Excelem, který minulý split skončil poslední, ale i s SK Gaming a Vitality. Ačkoliv jde o aktuálně nejsilnější týmy, slavná organizace toho moc nepředvedla.

S Fnatic je na dně také Jankos s Heretics. Minulý split sice Heretics zvládli postoupit do skupinové části, následně ale vyhráli jen jedinou hru proti Vitality.

Střed tabulky je pak mix ostatních týmů. Slušně rozjetí jsou Astralis se skóre 2:1, obdobně mají v novém splitu našlápnuto G2 a BDS. Carzzy s MAD Lions bral jednu výhru proti opět trápícím se KOI. LEC pokračuje tuto sobotu druhým týdnem základní části.