Hned dvou novinek týkajících se zaoceánských komentátorů jsme se dočkali tento týden. Dva pravidelní účastníci severoamerické ligy LCS se dobrovolně či nedobrovolně musí vzdát komentování.

Hned po konci play-in fáze právě probíhajícího světového šampionátu oznámil australský komentátor Julian “Pastrytime” Carr, že končí svou kariéru u Riotu. Už dříve prý věděl, že půjde o poslední LCS split, který odkomentuje. Proto své rozhodnutí zveřejnil po posledním zápase na Worlds, na kterém se s ním ještě počítalo.

Zatím není jisté, kam ho kariéra zavede dál. Pastrytime sám neví, zda se komentování či celkově esportu zřekne, nebo v oboru zůstane. Je prý otevřený nabídkám na spolupráci.

V severoamerické lize ještě zůstaneme. Analytička Emily Rand, která v soutěži působí, měla být součástí komentátorského týmu na Worlds. Bohužel se však na poslední chvíli nakazila covidem a minimálně začátek skupinové fáze nestihne.

Její zdravotní stav prý není vážný a až na drobné neduhy se cítí dobře. Doufejme, že se její stav brzy zlepší a na letošním Worlds ji ještě uvidíme před kamerami.