Nejlepší týmy evropských regionálních lig se proti sobě potkaly na turnaji EU Masters, který v průběhu víkendu došel ke svému vyvrcholení. Českým fanouškům jistě udělal radost alespoň Jakub “Dreedy” Viceník, který se v barvách španělských UCAM Esports Club dostal až do semifinále. 

Favority jarních EU Masters byla známá pětice v barvách Karmine Corp vedená trojicí se zkušenostmi z LEC – Cinkrofem, Sakenem a Targamasem. V základní skupině se potkali s BT Excel jakožto reprezentanty severské NLC, německý FC Schalke 04 Evolution a španělskými Cream Real Betis. V nepříliš náročné skupině dokázali vyhrát všech šest her a po právu se od nich nečekalo nic jiného než jasné vítězství celého turnaje. 

První komplikace přišla již ve čtvrtfinále, kdy se proti Karmine Corp postavili balkánští ŠAIM SE SuppUp a prohráli první hru. Vzhledem ke skutečnosti, že se čtvrtfinále a semifinále odehrávali formátem best of three, Karmine Corp se zbytečně dostali pod tlak. Zkušená pětice ovšem prokázala nejenom herní, ale také mentální vyspělost a sérii dokázala otočit. V semifinále na ně nečekal nikdo jiný než UCAM Esports Club s již výše zmíněným Dreedym. Semifinálovou sérii dokázali Kcorp znovu vyhrát poměrem 2:1 a mohli se těšit do finále, kde se potkali s BT Excel. Svého soupeře znali již ze základních skupin a tuto výhodu dokázali zužitkovat, když vyhráli poměrem 3:1 a tím pádem byli korunováni na krále evropských regionálních lig.

Narozdíl od Dreedyho si ovšem letos zbytek českých zástupců přílis slávy nezískal. Dva nejlepší české týmy – Esuba a SINNERS Esports – postoupili do Play-in fáze, ze které se bohužel nedokázali probojovat do hlavní fáze turnaje. Oba dva týmy skončily ve svých skupinách poslední, Esuba si dokázala připsat alespoň jednu výhru.