Druhý split a druhá šance se kvalifikovat na MSI. Jaro bude pro řadu týmů v LEC velmi důležité, což dokazuje i řada změn na soupisce. Pro změnu se odhodlali Excel, Fnatic a překvapivě i Vitality.

Shrnutí přestupů

Dva nejhorší týmy minulého splitu sáhly po změnách v sestavě. Excel se rozloučil se supportem Targamasem, kterého nahradí tento split LIMIT. Fnatic se rozhodli přestavět tým razantnějším způsobem. Kontroverzí sehranost Razorka a Humanoida bude tento split znovu otestována, zde se totiž nic nemění. Oproti tomu na botu uvidíme nově supporta Advienne a místo Wundera nastoupí španělský talent Oscarinin. Hlavním trenérem je potom Tomáš “Nightshare” Kněžínek, bratr Freeze.

Rozloučit se pro tento split musíme se slovenským marksmanem Neonem. Vitality opět nezvládli naplnit očekávání a na pozici marksmana proto uvidíme staro-novou tvář. Upset se po krátké pauze vrací. Dotáhne německý botlaner tým alespoň do finále splitu?

První týden

LEC odstartuje souboj mezi XL a Fnatic. Poslední týmy z minulého splitu mají co napravovat a zejména na Fnatic se upře zrak většiny diváků. Naladit byste měli i duel mezi MAD Lions s Carzzym proti Vitality s Upsetem. Který marksman odstartuje jarní část lépe?

Neděle může přinést řadu překvapení. Naváží SK Gaming na povedenou zimu? Zápas proti Fnatic by mohl leccos naznačit. V pondělí pak uzavře tři hrací dny zápas Vitality s Fnatic. Formát je opět nemilosrdný. Každý tým se utká s každým pouze jednou a po třech týdnech dva nejhorší celky skončí.

Níže opět přidáváme přehled zápasu českých hráčů. Neona zde sice nenajdeme, palce ovšem můžete držet Nighsharovi při jeho premiéře v LEC.