Seriál Arcane máte za sebou a nechce se vám čekat na další díly? Určitě se vaší hlavou honí představa o tom, jak zapínáte League of Legends a mlsáte příběhy šampionů i lokací, které hra nabízí. To určitě není špatná volba, přesto možná zvažte nejprve jiné tituly. Máme pro vás návrh her, které jsou pro nadšence do příběhu ze světa LoL nejvhodnější.

Nejlepší volba: Legends of Runeterra

Karetní hra od Riot Games je jednoznačně nejlepší volba pro všechny, kteří se chtějí ponořit do světa seriálu Arcane. Tento titul vyšel minulý rok a dosud se vedou spory, zda hra pokoří dlouholetého krále tohoto žánru – Hearthstone. Troufáme si říci, že pro fanoušky světa LoL má Legends of Runeterra rozhodně navrch.

Pokud jste někdy hráli Magic: The Gathering či podobnou hru, budete se v Legends of Runeterra cítit jako doma. Se svým soupeřem se střídáte v kolech a vyvoláváte bojovníky a kouzla za účelem snížit počet životů soupeře na nulu. Navíc si do balíčku můžete zamíchat karty šampionů – speciální silné jednotky, které mohou postupovat v úrovních. Pokud splníte určité podmínky, mohou se z vašich šampionů stát extrémně silné karty. Fandíte v seriálu Jinx, Vi, Caitlyn, Heimerdingerovi nebo třeba Jaycovi? Můžete svůj balíček sestavit přímo pro ně.

Celá hra je navíc doplněná skvělými hláškami, zajímavými animacemi a hlavně naprosto dechberoucím grafickým zpracováním karet. U každého svého bojovníka můžete kliknout na zobrazení celého artu a vychutnat si obrázky ze všech koutů Runeterry.


Druhé místo: Wild Rift

League of Legends je velmi komplexní hra, u které trvá stovky hodin, než se naučíte všechny mechaniky. Mobilní verze Wild Rift je ale mnohem přívětivější pro začínající hráče. Jedná se v podstatě o identickou hru jako League of Legends, která je však výrazně přizpůsobena pro mobilní zařízení. Rozhodně se ale nejedná o “osekané LoL”. I když v některých aspektech Wild Rift na svoji mateřskou hru ztrácí, v jiných LoL výrazně předčí.

Největší rozdíl je v tempu hry. Zatímco v LoL mohou zápasy trvat i hodinu, většinu zápasů ve WR dohrajete za 20 minut. Vzhledem k tomu, že jde o mobilní hru, daleko méně se chatuje, a vy se tak vyhnete nechvalně proslulé toxicitě hráčů, která provází většinu multiplayerových PC her.


Pokud jste trpěliví: League of Legends

Jak už jsme zmiňovali, doporučovat LoL může být záludné – hra je totiž velmi komplexní a zároveň se často mění. Zeptejte se zkušeného LoLkaře, jenž už v tomto titulu utopil roky svého života, na pasivní schopnost šampiona, kterého obvykle nehraje. Určitě nebude vědět. Záleží však na úhlu pohledu, složitost hry může být i výhodou, protože stále objevujete něco nového.

Pokud jste líní na čtení sáhodlouhých stěn textu lore jednotlivých šampionů, svět Runeterry zde můžete objevovat také z interakcí postav mezi sebou. Určitě uslyšíte i spoustu narážek na události ze seriálu. Podívejte se třeba na speciální interakce Caitlyn s různými šampiony:

Toxicita bohuže lprovází tuto hru ruku v ruce, existuje na to ale jednoduché řešení. Sežeňte si partu dalších čtyř hráčů a my slibujeme, že se váš zážitek z League of Legends nespočetněkrát zlepší.


Nezapomeňte: Teamfight Tactics

Pokud je na vás hra v reálném čase příliš akční a vy hledáte něco více odpočinkového, sáhněte po Teamfight Tactics. Představte si jakési šachy, které se hrají tak nějak sami. Místo figurek vyšlete do boje postavy z League of Legends, ale neovládáte je, bojují samostatně. Vy se staráte pouze o to, jakou zvolíte kompozici postav, jak postavičky rozestavíte a jaké jim přiřadíte předměty. A pokud se vám někteří šampioni už ohrají, stačí počkat – každých několik měsíců se šampioni ve hře nahradí novými a změní se i některé klíčové mechaniky hry. 

V Teamfight Tactics však o svět Runeterry zavadíte jen výjimečně. Chcete-li po shlédnutí Arcane prozkoumávat příběhy šampionů a lokalit, zvolte raději jiný titul.


Čestná místa

Encyklopedie Runeterry – Věděli jste, že existuje knížka o světě, ve kterém se příběh Arcane odehrává? Jmenuje se Realms of Runeterra a dozvíte se v ní historii a zajímavosti ze všech regionů. Zároveň je ke každé kapitole připojena i povídka, která přiblíží život obyvatel tohoto fantasy světa.

Interaktivní mapa světa – Klikejte a prozkoumávejte podle libosti, materiálu ke studiu je dost. Celá mapa je navíc doplněna skvělými ilustracemi. Kliknete-li na Piltover a Zaun, určitě mnoho z nich poznáte.

Dosud nevydané MMORPG – Riot pracuje na hře, ve které vymodeluje celý svět LoL, a my tak budeme mrznout ve Freljordu, vystoupáme na horu Targon a proletíme se ve vzducholodi nad Piltoverem. Mnoho herních studií už se snažilo sesadit z trůnu dosavadního krále tohoto žánru – World of Warcraft, zatím se to však nepodařilo. Uvidíme, jak se s touto výzvou popasuje Riot. Bohužel si na tento titul počkáme ještě několik let, na MMO ze světa Runeterry se začalo pracovat pouze nedávno a takto obsáhlá hra potřebuje spoustu času na vytvoření.


Ať už si zvolíte kteroukoli hru z výběru, určitě doporučujeme sledovat náš web tryhard.cz, kde denně přinášíme novinky a zajímavosti ze všech výše zmíněných titulů. Zároveň můžete sledovat náš Facebook a Instagram.