Termín Cosplay je v dnešní době známý v herní komunitě snad úplně každému. Během posledních několika let zažil obrovský nárůst na oblibě mezi různými věkovými kategoriemi a vyvinul se již natolik, že ho mnoho lidí nedělá pouze pro zábavu, jak tomu bylo dříve, ale už i pro peníze a slávu. 

Mnoho dívek objevilo kouzlo internetového portálu Patreon, kde za určitou měsíční peněžní podporu zasílají svým tzv. “patronům” různé fotografie svých cosplayů, tutoriálů a dárků. Cosplay komunita se tak rozdělila na dvě skupiny – na Cosplayery/ky a Cosplay modelky a modely.

V tomto článku se podíváme na úspěšné i začínající Cosplay modelky (a jednoho modela), na které se se zaměřit v roce 2020 a kteří vlastní alespoň nějaké fotky spojené s League of Legends. Cosplayerky s označením “NSFW” jsme seřadili podle počtu uživatelů, kteří je podporují na Patreonu. Určitě se ale nejedná o ukazatel úspěšnosti nebo celkové velikosti příjmů vzhledem k tomu, že modelky používají i další webové stránky a sociální sítě a Patreon představuje jen určité procento výdělku za jejich práci. Chceme také upozornit, že následující modelky nevybrazujeme jako typické představitele cosplay komunity. Jedná se o malou část Patreonu a samozřejmě ho využívají i cosplayeři zabývající se tvorbou brnění, zbraní, nádherných šatů a vystavují spíše svojí práci než-li sami sebe.

Nejzajímavější modelky za rok 2019 si můžete prohlédnout v našem článku ZDE.


Nichameleon

Počet podporovatelů na Patreonu: 440

Tato velmi zajímavá australská Cosplay modelka a cosplayerka se zabývá kostými ze všech možných herních, filmových a anime směrů a ačkoliv nemá tolik patronů jako některé světoznámé Cosplay modelky, je na dobré cestě. Pokud byste ji rádi podpořili, zajděte na její Patreon.


Vandych

Počet podporovatelů na Patreonu: 427

Velmi kontroverzní cosplay modelka, která se skrývá pod přezdívkou Vandych (i když je to spíše přezdívka jejího fotografa) vytvořila celou škálu cosplayů z League of Legends, ale pracuje i na jiných žánrech. I ji můžete podpořit na jejím Patreonu.


Helly von Velentine

Počet podporovatelů na Patreonu: 424

O této Cosplay modelce jsme se zmiňovali již v minulém roce. Přesto ji v potěšením zařadíme i do letošního článku. Helly totiž od té doby vypracovala hned několik kostýmů z League of Legends. Její Patreon naleznete ZDE.


Valentina Kryp

Počet podporovatelů na Patreonu: 87

I přesto, že se argentinská kráska Valentina pohybuje na Patreonu již od roku 2016 a má jen málo patronů, stále svůj obsah vylepšuje a v poslední době se je opravdu na co dívat. Její Patreon si můžete prohlédnout ZDE.


Yuuno

Počet podporovatelů na Patreonu: 72

I tato cosplay modelka žijící v Singapuru se na Patreonu teprve začíná rozjíždět, což je znát na počtu jejích patronů. Určitě navštivte i její Patreon.


Angie Strelnikova

Počet podporovatelů na Patreonu: 22

A jako poslední modelku, která se na Patreonu také teprve začíná více ukazovat, je ruská slečna Angie Strelnikova. Její Patreon naleznete ZDE.


Sneaky

Počet podporovatelů na Patreonu: 1458

Komu by se nelíbil skvělý cosplay model Sneaky – Zachari Scuderi – bývalý profesionální hráč League of Legends známý především z LCS týmu Cloud 9, jehož koníčkem se stal čirou náhodou cross-cosplay (cosplay postav opačného pohlaví) po velkém úspěchu jeho debutu s Elementalist Lux, který byl částečně zamýšlen jako vtip. I Sneakyho jsme zařadili do článku z minulého roku, ale stejně jako Helly von Valentine, i on od té doby vypracoval několik League of Legends cosplayů. I na jeho Patreon určitě zavítejte.

Máte rádi cosplay modelky? Jaká je vaše oblíbeňkyně? A jaká modelka či model se vám v dnešním článku zalíbili nejvíce?