Je za námi první kolo vyřazovací fáze evropské LEC, které nabídlo mnoho zajímavých zápasů. Misfits se vrátili do playoff ve skvělé formě a překvapili samotné Rogue, kteří málem celou sérii ztratili. O kom se však nejvíc pochybovalo byli MAD Lions. Ti přesto navázali na své playoffs výkony z jara a poslali G2 do lowerbracketu poměrem 3:1. Daleko od vyřazení neměli Fnatic, kteří nakonec museli sérii zachraňovat až v páté mapě.

Výsledky všech zápasů najdete na našem esportovém přehledu.


Viego zařídil Rogue postup na Worlds

V sérii mezi Rogue a Misfits se čekala jednoznačná dominance od Rogue. Larssenův tům celý split předváděl dominantní výkony a soupeři těžko nacházeli recepty na výhru. V tomto souboji o Worlds se však Misfits podařilo recept najít a chvíli to vypadalo, že to budou oni, kdo si zajistí letenky na světový šampionát. Skvělou sérii odehráli Hirit a Razork a patřili tak mezi hlavní důvody výher Misfits v této sérii. Hlavními hrdiny v jungli byli Xin Zhao a Viego, kteří jsou momentálně S tier a byli picknuti každou hru. Viego se stal v rozhodující hře pro Misfits osudný, protože Inspired si v předposledním fightu připsal pentakill a s jeho perfektními výkony zařídil Rogue postup na světový šampionát.

Selfmade vyřazen bývalým týmem

Jediné playoff utkání se muselo z důvodu nákazycovidem v týmu Fnatic odehrát opět online. Série nahoru a dolů s hodně killy, to je přesně to, co se od tohoto zápasu očekávalo. Důležitou roli v týmu Vitality plnil Selfmade, který byl na své Dianě nezastavitelný a vyhrál pro svůj tým obě hry v sérii. Fnatic si uvědomili, že Diana jim dělala největší problém, a tak přišel důležitý ban na tohoto championa v páté hře. Bwipo měl v poslední hře obrovský impact na hru a nedovolil Vitality sérii vyhrát. Fnatic se touto výhrou posouvá dál v pavouku a narazí na Misfits, kteří budou daleko větším oříškem než Vitality.