Evropská LEC se po 14 dnech vrátila. Týmy měly 2 týdny času na dohnání zejména Fnaticů a G2. Oba celky jasně dominují a jejich odstup od zbytku tabulky začíná narůstat.

Kompletní přehled výsledků naleznete v eSportovém přehledu.

Splyce porazili Fnatic

Pokud mluvíme o nejsilnějších týmech, které Evropa má, musíme mezi ně nyní počítat i Splyce. Celek s českým zástupcem Humanoidem ovládl duel proti SK Gaming a o den později si došlápl i na Fnatic. Pro ně je to první porážka v letním splitu a dělí se tak s G2 Esports o první pozici. Patrikův Origen je na tom o něco hůře. Zaváhání proti Rogue je může bolet v boji o playoff umístění.

Souboj o poslední místo do playoff

Pokud se podíváme na druhou polovinu tabulky, nalezneme zde týmy jako Vitality, SK Gaming, Rogue a Misfits. Všechny dělí od 6. pozice maximálně 2 výhry. V případě, že Origen a Schalke 04 nezaváhají, zbyde pro ně jen jedno místo. Vitality měli těžký start do letního splitu. Sobotní výhra nad Misfits je ale hodně posunula v žebříčku. Propadli se SK Gaming. Prohra proti Splyce není zase tak překvapivá. Zabolel až duel proti Excelu, který vyhrál vůbec poprvé v tomto splitu.

Tabulka po 4. týdnu vypadá následovně:

Pořadí Tým Score
1. Fnatic 7-1
- G2 Esports 7-1
3. Splyce 6-2
4. Origen 4-4
- Schalke 04 4-4
6. SK Gaming 3-5
- Vitality 3-5
- Rogue 3-5
9. Misfits 2-6
10 Excel 1-7